O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

środa, 18 lipca 2012

Kapłan


Inne nazwy: Arcykapłan, Papież, Pierwszy Kapłan, Hierofant, Mag Wieczności.
Nazwy w innych językach: Il Papa, Le Pape, The Pope, Die Eingebung.
Odpowiedniki astrologiczne: Koziorożec i Saturn.
Znaczenie kabalistyczne: spokój (pragnienie spokoju).
Znaczenie okultystyczne: oddech.
Znaczenie fizyczne: religia.
Postać historyczna: papież Grzegorz IX.
Miejsca: kościół, klasztor oraz inne usankcjonowane miejsca kultu religijnego wszelkich wyznań, uczelnie wyższe.
Typ osoby w położeniu prostym: autorytet moralny, szanowany duchowny, ksiądz z powołania, osoba o nieskazitelnej moralności.
Typ osoby w położeniu odwróconym: fałszywy prorok, guru, przywódca sekty, kapłan bez powołania, dewotka.
Znaczenie psychologiczne: na początku spróbuj utożsamić się z którąś z postaci przedstawionych na karcie. Jeśli bliższy będzie Ci jedne z mnichów to powinieneś poszukać nauczyciela, przewodnika duchowego, dojrzałeś do tego, by rozpocząć rozwój duchowy i jest Ci potrzebny ktoś, kto wskaże drogę do prawdy. Może tak zdarzać się w Twoim życiu, że nie jesteś w stanie sam rozwiązać swoich problemów, nie bój się wtedy zwrócić z prośbą o pomoc do osób, które uważasz za autorytet, chyba, że utożsamiłeś się z centralną postacią karty, a to oznacza, że sam jesteś zdolny nauczać innych oraz rozwiązywać nie tylko swoje problemy, lecz również i ich, ale zastanów się wówczas czy to nie próżność wynosi Ciebie tak wysoko. Pamiętaj również o tym, że przyjmując tak wysoką pozycję bierzesz na siebie ogromną odpowiedzialność. Staraj się unikać wpływów „nawiedzonych” guru i sam dbaj o to, by się kimś takim nie stać.


Brak komentarzy: