O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

wtorek, 29 lipca 2014

Lilie

Lilie w pełnym rozkwicie:Zastosowanie magiczne:
1. Płatki lilii chronią miłość, zapewniają wierność i uczciwość małżeńską, usuwają zazdrość, złość i nieporozumienia, sprawiają, że istniejące uczucie nabiera blasku i piękna, a osobom samotnym pomaga spotkać życiowego partnera..
2. Panna młoda, chcąc zapewnić sobie szczęście w małżeństwie, podczas ślubu powinna mieć przy sobie zasuszone płatki lilii wodnej.
3. Ususzone i zaszyte w poduszce kwiaty lilii wodnej chronią miejsce odpoczynku przed negatywnymi energiami i koszmarami sennymi.
4. Noszenie przy sobie płatków kwiatu lilii pomaga nawiązać przyjaźń i korzystne znajomości, ułatwia nawiązanie współpracy zawodowej z uczciwymi ludźmi, sprzyja pracy twórczej.
5. Medytowanie lilii łagodzi ból w żałobie, ułatwia pozbycie się złych nawyków i wprowadza na ich miejsce nowe, wartościowsze, ułatwia zmianę punku widzenia
Zastosowanie medyczne:
1. Lilia wykazuje właściwości:
– gojące,
– rozgrzewające,
– moczopędne,
– kojące.
2. Wewnętrznie stosuje się ją w:
– puchlinie wodnej,
– malarii,
– stanach lękowych,
– dolegliwościach układu moczowego.
3. Zewnętrznie lilię zaleca się przy:
– oparzeniach,
– stanach zapalnych skóry,
– trudno gojących się ranach,
– ropniach,
– wrzodach,
– czyrakach,
– jęczmieniu,

– problemach z cerą i zwiotczałą skórą.

1 komentarz:

Tolerancyjny pisze...

Droga Pani Alicjo.

Bardzo ucieszyła mnie ta "seria" postów, dot. wykorzystywania ziół do celów leczniczych i magicznych.

Mam w swojej "magicznej bibliotece" kilka książek traktujących o ziłach, ale... no właśnie. W większości książek, możemy znaleźć wiele przepisów na "ziołowe mikstury", ale w żadnej nie znalazłem, tego co dla mnie jest ważne - wykorzystania ziół do celów magicznych.

Pozdrawiam serdecznie i bardzo proszę o następne posty z tej "serii".

Edward Z. z Wałbrzycha.