O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

czwartek, 4 października 2012

Astrologiczna prognoza na IV kwartał 2012


Słońce w Wadze – weszło w ten znak 22 września i pozostanie do 23 października. Szczególnie korzystnie wpłynie na wszystkie znaki żywiołu powietrza (Wagi, Wodniki i Bliźnięta). Sprzyjać będzie wszelkim sprawom wiązanym z nauką, zdawaniem egzaminów, uzyskiwaniem certyfikatów oraz samokształceniem. Jest to też dobra pora na zakładanie spółek i różnego rodzaju twórcze działania powiązane ze współautorstwem oraz wymianą myśli i doświadczeń. To czas, który warto wykorzystać na różnego rodzaju działania upiększające najbliższe otoczenie, jak i te, które mają na celu poprawę imagu jednostki. Słonce w tym znaku sprzyja też wszelkim sprawom miłosnym, więc jeśli ktoś na ten czas planuje ślub lub wspólne zamieszkanie z ukochaną osobą może liczyć na udane życie.
Słońce w Skorpionie – wejdzie w ten znak 23 października i pozostanie do 21 listopada. Szczególnie korzystnie wpłynie na wszystkie znaki żywiołu wody (Raki, Skorpiony i Ryby). To doskonały moment na zajęcie się sportem, a przynajmniej zadbanie o swoją kondycję i poprawę stanu zdrowia oraz podniesienie poziomu witalności. Jest to też odpowiedni moment na uregulowanie spraw finansowych, pozbycie się długów i innych zobowiązań, a szczególnie związanych z „cudzymi pieniędzmi”. Pobyt Słońca w Skorpionie warto też wykorzystać na sporządzenie testamentu, uregulowanie spraw spadkowych czy związanych z darowiznami. Warto teraz zakończyć stare sprawy, które ciągną się za nami od dawna i nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Wielu z nas poczuje teraz przypływ energii seksualnej, ale lepiej swoje potrzeby w tym zakresie realizować w stałych związkach, gdyż inna planeta (Saturn) stoi na straży wierności i wszelkie „skoki w bok” zostaną szybko zdemaskowane.
Słońce w Strzelcu – Słońce wejdzie w ten znak 21 listopada i pozostanie do 21 grudnia i będzie szczególnie mocno wspierać znaki żywiołu ognia (Barany, Lwy i Strzelce). Wszystkich natomiast zachęci do nasilenia różnego rodzaju działań i aktywności. Jest to też dobra pora na otwieranie nowego biznesu, rozszerzanie prowadzonej działalności gospodarczej, zdobywanie nowych rynków zbytu i korzystnych kontraktów w tym międzynarodowych. Jeśli ktoś planuje na ten czas wyjazd zagraniczny lub kontakty z obcokrajowcami na pewno będzie zadowolony z efektów. Jest to też dobra pora na wszelkiego rodzaju działania mające na celu rozszerzenie zakresu wpływów, umocnienie pozycji, obejmowanie wyższych lub bardziej prestiżowych stanowisk i realizowanie zaplanowanych wcześniej spraw. Jest to szczególnie korzystny okres dla Baranów, gdyż opiekuńcza planeta Strzelca (Jowisz) wędruje właśnie przez znak Barana i dodaje osobom spod tego znaku sił i energii.
Merkury – do 5 października jest w znaku Wagi i wspiera sprawy partnerskie w każdym znaczeniu tego słowa, a więc i miłosne, i związane z biznesem. Razem ze Słońcem szczególnie sprzyjają zawieraniu umów, kontraktów, spółek i małżeństw. To dobra pora na prowadzenie rozmów, pertraktacji, ale również na podejmowanie nauki i zdawanie egzaminów. Natomiast 5 października Merkury wchodzi do znaku Skorpiona i jest w nim do 30 października, koncentrując naszą uwagę na sprawach finansowych i światopoglądowych wzmacniając w tym zakresie wpływ naszej gwiazdy. W Skorpionie Merkury przebywa do 30 października, kiedy to wchodzi do znaku Strzelca zachęcając do podjęcia nauki języka obcego, kontaktów z dalszymi krewnymi i znajomymi z zagranicy. A także do zajęcia się sprawami zawodowymi, gdyż teraz łatwiej o podwyżkę, a nawet awans. Merkury przez znak Strzelca poruszać się będzie ruchem prostym do 07 listopada, by potem wejść w retrogradację i 15 listopada wrócić do Skorpiona, co zaszkodzi powyższym sprawom, dlatego należy w tym czasie zachowywać dużą ostrożność tak w sprawach finansowych, jak i w kontaktach międzyludzkich. Ruch retrogradacyjny będzie trwał do 27 listopada. Następnie Merkury ponownie będzie wędrował ruchem prostym przez znak Skropiona, by na dobre wejść do znaku Strzelca w dniu 12 grudnia i pozostać w nim do końca roku. Merkury retrogradujący przez znak Skorpiona to trudny czas. Przy tym tranzycie mało kto unika złośliwych żartów pod swoim adresem, sarkastycznych uwag, przykrości. Aktywizuje się mściwość, ludzie przypominają sobie o zadanym im krzywdach i wstępują na ścieżkę wojenną. Z kolei w znaku Strzelca Merkury powoduje, że ludzi w tym czasie cechują swobodne kontakty. Zahamowania, wstydliwość, brak pewności siebie znika, zaś pojawia się nieopanowanie i bezpośredniość. Większość nie obarcza się uwarunkowaniami i mówi to, co przychodzi do im głowy, poprzez co mogą postawić innych w niezręcznej sytuacji, choć sami żadnego zażenowania nie odczuwają. Podchwytując temat mogą mówić bez końca, nie zauważając upływu czasu. Każdy z rozmówców dąży do wypowiedzenia się, nierzadko mówi to, co inni już wiedzą, ale to go nie martwi, on i tak powie to, co ma do powiedzenia i zatrzymać go nie sposób. Co prawda specjalnie nie martwi to słuchaczy, gdyż nierzadko słuchają tej wypowiedzi jednym uchem oczekując po prostu swojej kolejki do wypowiedzi. W tym czasie wyjątkowo łatwo składane są obietnice, buduje się wielkie plany, wiele i głośno mówi, choć szybko zapomina się o temacie rozmowy. W tych dniach ludzi cechuje przesadnie optymistyczne myślenie, budują oni zamki na lodzie i są skłonni uwierzyć nawet w kompletną bzdurę. Należy o tym pamiętać szczególnie wtedy, gdy oglądamy reklamy lub domokrążcy proponują zakup cudownych środków i najlepszych na świecie towarów. Większość z nas staje się przy tym tranzycie bardzo podatna i żyje nadzieją, że choć raz w życiu trafi się okazja, a ten moment właśnie nadszedł.
Jest to też czas interesujących spotkań i znajomości. Jeśli pojawia się szansa, ludzie nie ominą okazji do spotkań towarzyskich i rozmów z interesującymi lub znanymi ludźmi. To jakby podnosi ich status we własnych oczach, chociaż oni uważają, że nie tylko we własnych. Szczególnie chętnie zawierane są znajomości z obcokrajowcami. Ludzie interesu powinni ten czas wykorzystać jako dodatkowy czynnik wspierający przy zawieraniu kontraktów z zagranicznymi firmami. Przy tym tranzycie pojawiają się też myśli o pracy lub nauce za granicą albo po prostu o wyjeździe do innego kraju w celach poznawczych lub turystycznych. To dobra pora na rozwiązywanie problemów dotyczących studiów.
Wenus – Wenus i w tym kwartale porusza się w ruchu prostym, a więc nie powinna przysparzać specjalnych problemów w podlegających jej dziedzinach, a szczególnie w sferze relacji męsko-damskich. Znajdując się do 3 października w znaku Lwa, gdzie czuje się świetnie, będzie wpływać korzystnie na sprawy partnerskie, miłosne, uczuciowe i osobisty komfort. 03 października Wenus wchodzi do znaku Panny, gdzie będzie przebywać do 29 października korzystnie oddziałując na sferę spraw zawodowych, rozwój kariery i wzrost dochodów. To dobra pora na aktywne zajmowanie się sprawami zawodowymi, finansowymi i biznesowymi. 29 października Wenus wchodzi w znak Wagi i znów przesunie ciężar swych wpływów na sprawy partnerskie, miłosne, uczuciowe i osobisty komfort. Jest to doskonała pora upiększanie mieszkań i domów, a także na zajmowanie się swoim wyglądem zewnętrznym. Waga to znak Wenus, więc jej oddziaływanie bywa tu bardzo mocne i warto je wykorzystać – rozpocząć dietę, wybrać się do kosmetyczki, fryzjera, masażysty. Waga, to znak estetów i znawców sztuki, jeśli więc ktoś nosi się z zamiarem rozpoczęcia jakiegoś przedsięwzięcia artystycznego, to lepszego momentu na to w tym roku nie znajdzie. Od 23 listopada do 17 grudnia Wenus będzie w znaku Skorpiona kierując swoje oddziaływanie na sprawy światopoglądowe, a nawet filozoficzne rozważania o sensie istnienia, życiu i śmierci, systemie wartości itp. Choć nie jest toteż  najgorszy moment na załatwianie spraw kredytowych, zabieganie o pożyczkę i wykorzystanie „cudzych” pieniędzy na rozwój własnego biznesu. Od 17 grudnia do końca roku Wenus będzie wędrować przez znak Strzelca, przynosząc potrzebę wzniosłej, w dużym stopniu idealnej miłości. Ludzie nie akceptują tego, co jest w realnym życiu, pragną miłości prostej, szczerej, bezinteresownej, wiara w którą w tych dniach wzrasta znacząco. Wierzą, że można ją znaleźć, tylko trzeba dobrze poszukać. Romans często bywa burzliwy, a plany na przyszłość bardzo optymistyczne, jeśli oczywiście wszystko nie rozwieje się jak dym. Na konferencji, podczas zjazdu, sympozjum, szczególnie międzynarodowego można spotkać swoją miłość lub nawiązać kontakty biznesowe. Możliwe są niewielkie dochody dzięki podróżom, organizowaniu konferencji, pracy naukowej itp. Podróże w tym czasie sprawiają wiele przyjemności i towarzyszą im romantyczne przygody. To dobry czas na ślub i podróż poślubną.
Mars – pobyt Marsa w znaku Skorpiona, w którym ta planeta będzie do 07 października sprzyja wszelkim działaniom i aktywności fizycznej, z tym, że warto pamiętać, iż ostre energie Skorpiona mogą dodatkowo wzmocnić właściwą Marsowi skłonność do ryzyka i agresji, rozwiązań siłowych i stawiania wszystkiego na jedną kartę. Jeśli nie chcemy niepotrzebnych kłopotów, powinniśmy postawić na opanowanie i autokontrolę. 07 października Mars wejdzie do znaku Strzelca, gdzie będzie przebywać do 18 listopada, zachęcając do wyjazdów, podróży, wszelkiego rodzaju przemieszczania się i kontaktów z zagranicą, ludźmi innej narodowości bądź wyznania. Będzie to dobry okres dla ludzi aktywnych, przedsiębiorczych, nie bojących się wykazać inicjatywą. Na pierwszy plan wysuwają się sprawy związane z rozszerzeniem biznesu i zakresu swoich wpływów. Budowane są wielkie plany i pojawiają się globalne projekty. Nie znaczy to, że wszystko zostanie zrealizowane, ale podwaliny pod wiele z nich zostanie teraz położone. Jest to korzystny okres na poszukiwanie zagranicznych partnerów lub początek współpracy z nimi, na eksperymenty naukowe, organizowanie uroczystości na dużą skalę lub tego typu zawodów sportowych. To odpowiednia pora na zjazdy, konferencje, naukowe seminaria, sympozja itp., a ich uczestnicy aktywnie dzielą się doświadczeniem i wiedzą.
Sprawy rozpoczęte w tym czasie będą się ciągle rozwijać i rozszerzać. Ogólnie ludzie w tym czasie są aktywni, pełni radości życia i optymizmu, a w przyszłość patrzą z nadzieją. Chętnie obcują ze skarbami światowej kultury, religijne i duchowe grupy odczuwają przypływ neofitów dążących do zrobienia czegoś pożytecznego. Ludzie, którym obcy jest globalizm i wyższe sfery po prostu wyruszają na długie wędrówki, podróżują lub wyjeżdżają do pracy za granicę. Dobrze ukierunkowana energia powinna przynieść konkretne efekty jeszcze w tym roku, zaraz po 18 listopada, kiedy to Mars wejdzie do znaku Koziorożca, przebywając w nim do 27 grudnia i sprzyjając sprawom materialnym, awansowi zawodowemu, obejmowaniu wyższych stanowisk czy zakładaniu albo rozszerzaniu biznesu. Na szczęście Koziorożec jest ostrożny, więc wyhamuje typową dla Marsa skłonność do ryzyka. Przechodząc 27 grudnia do znaku Wodnika, Mars skieruje naszą uwagę na relacje z przyjaciółmi, zachęci do większej aktywności, ale i rozbudzi ducha rewolucji, a nawet anarchii. Najważniejsze, że planeta ta przez cały ten kwartał (i nieco dłużej) poruszać się będzie w ruchu prostym.
Jowisz –  przez cały ten kwartał nadal znajduje się w znaku Bliźniąt, z tym, że ruchem prosty porusza tylko do 05 października, kiedy to podejmuje ruch wsteczny do końca roku. Zapowiada to problemy związane z uzyskiwaniem i przekazywaniem informacji. Ich może być tak dużo, że w natłoku można przegapić to, co ważne. Nie zaleca się teraz rozpoczynania lub rozszerzania biznesu związanego z nauczaniem albo wydawaniem gazet i czasopism. Na akcje reklamowe także nie jest to najlepszy moment. Pracy będzie nie mniej, a nawet więcej niż zwykle, ale rezultat pozostawi wiele do życzenia. Możliwe są opisy skandali publikowane w prasie dotyczące znanych lub wpływowych osób, a pismo, które to opublikuje może mieć nieprzyjemności albo ponieść straty w związku z procesami sądowymi. Słynni ludzie w ogóle w tych dniach powinni zachować ostrożność, żeby nie dostać się na języki plotkarzy, intrygantów i oszczerców. Wzrasta teraz ilość niezadowolonych klientów i skarg. Możliwe są pretensje związane z naruszeniem praw autorskich, problemy z uzyskaniem wizy czy innych ważnych dokumentów, a wszystko to może pociągnąć za sobą straty materialne. Przy tym tranzycie lepiej nie dokonywać żadnych modernizacji, gdyż albo nie będzie kompatybilna z funkcjonującym sprzętem, albo będzie wymagać bardzo dużych nakładów.
Saturn – do 05 października przemieszcza się przez znak Wagi ruchem prostym, by w tym dniu wejść do znaku Skorpiona. Saturn w Skorpionie to poważny egzaminator zsyłający niemało prób, dlatego jest to raczej czas strat, a nie zysków. W tym czasie odchodzi i ulega zniszczeniu wszystko, co jest fizycznie i etycznie przestarzałe, a także to, co przeszkadza posuwaniu się naprzód. Przy korzystnych aspektach można oczekiwać uporządkowania sfery finansowej, działań ukierunkowanych na uprzemysłowienie kraju, podwyższenia jego energetycznego i ekonomicznego potencjału. Wprowadzane są albo uściślane przepisy podatkowe, zaczyna się walka z szarą strefą, porządkowany jest system ulg i wypłat rekompensat oraz ubezpieczeń. Wiele drobnych, nierentownych firm i przedsiębiorstw jest zamykanych bądź łączy się z mocnymi i ustabilizowanymi. Bajeczne zyski oczywiście nie są przewidywane, ale na poważne, dokładnie obliczone i dobrze uzasadnione projekty można dostać kredyty i pożyczki. W ogóle do rozwiązywania wielu problemów ludzie w tym czasie używają ekonomicznych wpływów. W sprawach międzynarodowych mogą to być sankcje ekonomiczne wobec tych państw, które naruszają reguły współżycia społecznego lub propozycje pożyczki na określonych warunkach, zakup kontrolnego pakietu akcji przedsiębiorstwa itp. Podczas przechodzenia Saturna przez znak Skorpiona zazwyczaj nie wybuchają jawne konflikty wojenne. Nie oznacza to jednak, że następuje powszechna szczęśliwość – w tym czasie trwa wojna tajna, skryta, która może przekształcić się w powstanie wewnątrz kraju, zamieszki, a nawet przewrót państwowy. Innymi słowy coś dojrzewało wewnątrz, przyszedł Saturn i postawił kropę nad i. W latach, kiedy Saturn „wędruje” przez znak skorpiona, spada z karku wiele wysoko (i nie tylko) postawionych głów.  Z powodu zarozumiałości, nieodpowiedniego zachowania, skandali korupcyjnych, związków z elementami kryminalnymi, skandali miłosnych. Możliwe są też afery szpiegowskie, akcje prowokacyjne wobec przeciwników politycznych, wydalenie z kraju oficjalnych przedstawicieli innego państwa.

1 komentarz:

Tolerancyjny pisze...

Droga Pani Alu.

Serdeczne dzięki za tak szczegółową astrologiczną prognozę. Prognoza, ta jest dla mnie szczególnie cenna, wskazuje drogę, którą mam pójść, ponieważ w niedługim okresie czasu czeka mnie "przeprawa" związana z otrzymaniem spadku (pewnej, niedużej kwoty pieniędzy). Mam nadzieję, że wreszcie skończą się korowody związane z tą sprawą.

Pozdrawiam Panią bardzo, bardzo ciepło i serdecznie. :)

Edward Zdunek z Wałbrzycha.

Jako "Jedynka" nie mogę się doczekać Tarota Świetlistej Drogi.