O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

poniedziałek, 30 stycznia 2012

Agat i ametyst

W związku z tym, iż zima to czas panowania energii żywiołu ziemi, postanowiłam napisać kilka słów o najczęściej używanych w magii naturalnej kamieniach i minerałach.
Agat
Agat jest odmianą chalcedonu, czyli skrytokrystalicznej odmiany kwarcu. Charakteryzuje się budową wstęgową lub słoistą i szklistym połyskiem. Pod względem przejrzystości możemy spotkać dwie odmiany – półprzezroczysty i nieprzezroczysty. Spektrum barw w jakich występuje agat jest dość szerokie: od jasnobrązowej do ciemnobrązowej, beżowy, szary, szaro-niebieski, czerwonawy, perłowy z białymi lub czarnymi smugami bądź paskami. Agat mszysty bywa również bezbarwny. W magii stosuje się następujące odmiany agatu:
– agat mszysty – stosuje się przy niepokojach wewnętrznych oraz w stanach osłabienia organizmu spowodowanych nieharmonijnym trybem życia,
– agat muszlowy – przyciąga bogate prezenty, pomaga w sprawach dotyczących spadków i spraw majątkowych,
– agat botswański – usuwa przygnębienie i smutek, przynosi radość i miłe niespodzianki,
– agat koronkowy – łagodzi obyczaje, wprowadza harmonię w relacjach z bliskimi ludźmi,
– agat ametystowy – pobudza siły życiowe, pomaga wprowadzać zmiany. 
Energie ogólne: zapewnia harmonię między ciałem, umysłem i duchem, chroni przed niepożądanymi wpływami, pomaga zachować wierność sobie.
Oddziaływanie psychiczne: wzmacnia odwagę oraz poczucie własnej godności, usuwa irracjonalne lęki i niepokoje, pomaga cieszyć się życiem; pozwala wydobyć z głębi osobowości te cechy, dzięki którym osoba nosząca agat będzie czuła się pewniej i bezpieczniej.
Zastosowanie w magii naturalnej: stosuje się go w magii początków, mocy i kończenia; szczególnie wskazany we wszelkich działaniach magicznych związanych ze zdrowiem fizycznym i samopoczuciem psychicznym. Agat obdarzony przez swego właściciela prawdziwą miłością przyciągnie do niego bogactwo i sprowadzi szczęście. Wzmacnia wszelkie rytuały związane z zaczynaniem czegoś nowego.
Ametyst
Ametyst to przezroczysty kamień półszlachetny będący odmianą kwarcu. Jego charakterystyczna barwa, zawierająca w sobie wszystkie odcienie fioletu, ułatwia rozpoznanie tego pięknego minerału.
Energie ogólne: pochłania negatywne energie, chroni przed pijaństwem, przynosi spokój, dzięki któremu umysł może otwierać się na wyższe doznania.
Oddziaływanie psychiczne: pogłębia poczucie bezpieczeństwa, wprowadza harmonię w relacjach partnerskich; wspomaga medytację, inspiruje i daje poczucie wolności.
Zastosowanie w magii naturalnej: stosuje się go w magii miłosnej (choć nie sprzyja namiętności!), płodności, sprawiedliwości i żniw oraz rozstania. Włożony na noc pod poduszkę sprowadza prorocze lub twórcze sny. Usuwa negatywne energie, wprowadzając na ich miejsce twórcze, ciepłe wibracje.

Brak komentarzy: