O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

poniedziałek, 30 sierpnia 2010

A co tam panie w... Kosmosie?

W związku z tym, że kończy się sierpień, chcę napisać kilka słów o tym, co z punktu widzenia astrologii czeka nas we wrześniu. Pomijam pozycję Księżyca i Słońca, bo takie informacje znajdziecie w wielu miejscach i zacznę od Merkurego, który będzie do 13 września w ruchu retrogradacyjnym, a potem aż do 3 października wędrować po znaku Panny ruchem prostym. Czas kiedy Merkury wędruje przez znak Panny ruchem prostym warto wykorzystać na wszelkie działania zawodowe związane z kontaktami międzyludzkimi, na zawieranie umów i kontraktów, rozwijanie i rozszerzanie działalności biznesowej, zakładanie lokat i dokonywanie inwestycji. Warto też w tym czasie zadbać o zdrowie i kondycję fizyczną organizmu. Natomiast okres, kiedy Merkury jest w ruchu retrogradacyjnym absolutnie nie sprzyja takim sprawom, więc należy ich unikać, a zająć się starymi, nie zakończonymi sprawami, które właśnie teraz mogą powrócić i domagać się doprowadzenia ich do końca.
Z kolei Wenus od 9 września będzie znajdować się w znaku Skorpiona, kierując swoje oddziaływania na sprawy światopoglądowe, a nawet filozoficzne rozważania o sensie istnienia, życiu i śmierci, systemie wartości itp. Choć nie jest to najgorszy moment na załatwianie spraw kredytowych, zabieganie o pożyczkę i wykorzystanie „cudzych” pieniędzy na rozwój własnego biznesu.
Mars znajduje się w znaku Wagi, w którym będzie do 14 września, co możemy spożytkować na poprawę naszych relacji partnerskich, zwieńczone sukcesem poszukiwania partnera oraz na realizację różnego rodzaju twórczych projektów. Nieco gorzej rysuje się pobyt Marsa w znaku Skorpiona, w który ta planeta wejdzie w 14 września i będzie przebywać prawie do końca października. Ostre energie Skorpiona mogą dodatkowo wzmocnić właściwą Marsowi skłonność do ryzyka i agresji, rozwiązań siłowych i stawiania wszystkiego na jedną kartę. Jeśli nie chcemy niepotrzebnych kłopotów, powinniśmy postawić na opanowanie i autokontrolę.
Jowisz, który z reguły jest życzliwy ludziom, teraz może sprawiać sporob kłopotów, bo od jakiegoś czasu jest w ruchu retrogradacyjnym i ze znaku Barana cofa się do Ryb, gdzie wejdzie 10 września, co spowoduje zahamowanie prowadzonych spraw, powrót nie zakończonych kwestii z przeszłości, utrudnienia w kontaktach z obcokrajowcami i kłopoty podczas pobytu za granicą. Ruchem wstecznym Jowisz będzie się posuwał aż do połowy listopada, co znacząco spowolni rozwój wielu spraw.
I Saturn - jest w znaku Wagi i kieruje naszą uwagę na sprawy partnerskie w każdym aspekcie tego słowa, a więc zarówno na związki miłosne i małżeńskie, jak i na sprawy spółek, współpracy czy współautorstwa. W znaku tym będzie przebywać jeszcze długo po zakończeniu tego kwartału, więc sprawy te również pozostaną aktualne przez dłuższy czas. Saturn to surowa i zasadnicza planeta, więc wszelkie zdrady, skoki w bok i nieuczciwości wobec partnera zostaną teraz bardzo szybko ujawnione, dlatego jeśli nie chcemy rozpadu naszych związków, powinniśmy takich zachowań unikać za każdą cenę.
Mam nadzieję, że te uwagi będą Wam do czegoś przydatne. Jeśli tak, dajcie mi znać, a co miesiąc napiszę dla Was taką "kompaktową" prognozę astrologiczną.

2 komentarze:

Bober pisze...

Trochę nieswojo się czuję, bo wygląda jakbym chciała zdominować Pani bloga swoimi komentarzami. Ale naprawdę się ucieszyłam z jego powstania, możliwości wymiany poglądów i różnorodności prezentowanych tematów.
Pani prognoza astrologiczna jest bardzo przydatna dla każdego z nas. Przecież mamy różne plany prywatne i zawodowe. Czasami chcemy wprowadzić zmiany we własnym życiu i zastanawiamy się nad wyborem właściwego momentu. Codziennie, czy chcemy czy nie, podejmujemy decyzje dotyczące naszej przyszłości. Jeżeli możemy zapewnić sobie „pomyślność gwiazd”, to chyba warto skorygować nasze plany.
Wiele osób przed podjęciem ważnych decyzji zgłasza się do astrologów prosząc o prognozy i … płacąc spore pieniądze. My dzięki Pani mamy to samo, na własnym komputerze, bez wychodzenia z domu i bez inwestycji finansowych. Serdecznie Pani za to dziękujemy.
Pozdrawiam
Bożena

Angelika pisze...

Witam serdecznie. Nie bardzo wiem co napisac ,gdyz zazwyczaj nie komentuje niczego na blogach. Tym bardziej, że wiedza ezoteryczna ktora posiadam jest narazie nie wielka. Jednakze chciała bym Pani Alicjo bardzo goraco podziekowac za ten blog i za Pani niesamowite ksiazki, oraz za to, ze dzieli sie Pani z nami swoja wiedza. Dla kogos kto tak jak ja dopiero poznaje ezoteryczne tajemnice znajomosc Pani publikacji jest bardzo wazna, przynajmniej ja własnie tak czuje. Gratuluje pomysłu z blogiem, bardzo sie ciesze, ze powstał.
Pozdrawiam goraco.
Angelika