O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

czwartek, 26 sierpnia 2010

Mag

Kochani! Każdy Wasz komentarz jest dla mnie bezcenny i staram się go zaakceptować jak najszybciej, więc jeśli go nie widzicie (p. Małgosiu), to znaczy, że do mnie nie dotarł.
Dziś chcę poopowiadać trochę o karcie Maga, o jej mniej znanym znaczeniu. Tarociści wiedzą, że Mag to młodzież, relacje z rówieśnikami i rodzeństwem, nauka na poziomie podstawowym i średnim itp. Nie wszyscy jednak pamiętają, że Mag to także (a może przede wszystkim) harmonia. Nie bez powodu młody człowiek narysowany na tej karcie ma przed sobą atrybuty maści z Małych Arkanów i symbol nieskończoności nad głową. Są one symbolem harmonii pomiędzy żywiołami (atrybuty Małych Arkanów) i między człowiekiem a Wszechświatem (lemniskata).
W tym aspekcie Mag uczy nas harmonijengo współżycia ze wszystkim, co nas otacza na ziemi i w kosmosie. Pokauzje jak wypracować w sobie umiejętność wpisania się w to, co istnieje wokół nas, ale mówi, że trzeba zacząć od siebie. no bo jeśli w naszym wnętrzu nie będzie harmonii, to nie znajdziemy jej na zwenątrz, a raczej nie będizemy umieli jej rozpoznać. Wypracujmy w sobie prawidłowe dla nas proporcje między: działaniem-emocjami-myśleniem- materią, a wtedy bez trudu zobaczymy, że świat jest harmonijny, a otaczajace nas energie są skłonne do współpracy i chętnie udzielą wsparcia w trudnych momentach.
Czasami było mi trudno wytłumaczyć moim Klientom ten aspekt Maga! No bo jak wyjaśnić zabieganemu biznesmenowi, że powinien zwrócić uwagę na swoje emocje, najpierw myśleć a potem robić itp., czy przeżywającej zawód miłosny kobiecie uświadomić, że oprócz przeżywania emocji powinna też myśleć i zadbać o swoje zdrowie i finanse. Nie zmienia to faktu, że Mag nakłania do harmonii, której Wam i sobie życzę.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Dziękuję za ten post;)Jakoś nigdy nie spojrzałam na Maga całościowo...nie wiem czemu.Tym bardziej cieszę się ,że mogłam rozszerzyć punkt widzenia dzięki Pani wpisowi;)Wszystko super się czyta:D
Pozdrawiam i życzę miłego dnia;)