O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

poniedziałek, 28 maja 2012

Czas wrócić do Tarota

Podczas mego ostatniego pobytu w Moskwie, moi rosyjskojęzyczni Uczniowie zasugerowali, że powinnam napisać książkę o archetypach Tarota. Sama nie wiem...  A co Wy o tym sądzicie? W oczekiwaniu na odpowiedź zaczynam zamieszczać pewne informcje o Wielkich Arkanach, które nie są specjalnie odkrywcze, ale czasami trudno do nich dotrzeć, bo są rozproszone w różnych pozycjach.

Głupiec – XXII/0
Inne nazwy: Błazen, Bezmyślny, Duch Eteru.
Nazwa w innych językach: Il Matto, Le Mat, The Fool, Der Narr.
Odpowiedniki astrologiczne: Merkury i Bliźnięta.
Znaczenie kabalistyczne: życie materialne.
Znaczenie okultystyczne: strzała w ruchu wahadłowym.
Znaczenie fizyczne: materia.
Postać historyczna: Joanna d´Arc.
Miejsca: impreza o beztroskim charakterze, bez konkretnego powodu, często w plenerze; podróż autostopem; pobyt w nowych miejscach.
Typ osoby w położeniu prostym: ekstrawagancki młody człowiek, który ceni przede wszystkim niezależność, nie wchodzi w żadne układy; dziecko, które uczy się na własnych błędach.
Typ osoby w położeniu odwróconym: oszust, hochsztapler, ktoś, kto chce wykorzystać naszą naiwność czy ufność.
Znaczenie psychologiczne: początek nowego cyklu – to dziś jest pierwszy dzień z reszty Twojego życia i Ty możesz wybrać dowolny kierunek swego rozwoju, iść dokąd chcesz, robić to, co Ci odpowiada, więc nie rezygnuj z tej możliwości, ruszaj przed siebie, nawet jeśli masz spotkać się z nieznanym. O tym, czym się to wszystko zakończy będziesz myśleć później i nie oglądaj się za siebie, pozwól odejść przeszłości i z lekkim sercem patrz w przyszłość. To, co jest nieznane w istocie rzeczy wcale nie jest tak straszne, jak to, co dobrze znamy i czym się dręczymy. Idź przed siebie i nie obawiaj się upadku w przepaść. Głupiec niezależnie od okoliczności jest wesoły, więc i Ty nie bierz wszystkiego nazbyt serio. Ucz się śmiać z siebie i rozwijaj swoje poczucie humoru. Jeśli to zrobisz, sam zrozumiesz, że życie w dużym stopniu jest grą, a Ty nie jesteś tu, na Ziemi za karę, a po to, by doskonalić się i cieszyć tym, co Cię spotyka.

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Witam :)
Prosze napisac ksiazke o archetypach Tarota, z checia ja przeczytam.
pozdrawiam
Adela M.Shrestha

Tolerancyjny pisze...

Droga Pani Alu.

Podpisuję się obydwoma rękoma pod pomysłem napisania przez Panią książki o archetypach Tarota.

Jestem pierwszym, który ustawia się w kolejce po książkę.

Jestem zafascynowany Głupcem, który zamieściła Pani w tym artykule. Przypuszczam, że cała talia musi być równie piękna i tajemnicza.

Byłbym szczęśliwy, kiedy bym poznał nazwę tej talii, moja ciekawość by została zasokojona, ale jest mi wiadomo, że Pani nie odpowiada na pytania zawarte w komentarzach. A wielka szkoda!

Pozdrawiam Panią bardzo serdecznie.

Edward Z. z Wałbrzycha.

Alla Chrzanowska pisze...

Panie Edwardzie.
Talia się nazywa "Tarot Świetlistej Drogi" i zostanie wydana jesienią tego roku.
Pozdrawiam serdecznie

Tolerancyjny pisze...

Droga Pani Alu.

Z całego serca dziękuję za intormację o nowej talii Tarota, na którego będzie mi trudno doczekać się. Ot, taka moja "lwia natura", a do tego numerologiczna "Jedynka".

Kłaniam się pięknie i pozdrawiam bardzo, bardzo serdecznie.

Edward z Wałbrzycha.

Tolerancyjny pisze...

Droga Pani Alu.

Bardzo dziękuję za informację o nowej talii Tarota, na którego będzie mi trudno doczekać się (do jesieni). Ot, taka jest moja "lwia natura", a do tego numerologiczna "Jedynka".

Kłaniam się pięknie i pozdrawiam bardzo, bardzo ciepło.

Edward z Wałbrzycha.