O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

środa, 5 września 2012

Eremita


Inne nazwy: Pustelnik, Poszukiwacz, Prorok Wieczności, Mag Głosu Siły.
Nazwa w innych językach: ĽEremita, ĽEremite, The Heremit, Der Einsiedler.
Odpowiedniki astrologiczne: Panna i Merkury.
Znaczenie kabalistyczne: mądrość.
Znaczenie okultystyczne: szczyt czegoś, dach.
Znaczenie fizyczne: ostrożność.
Postać historyczna: Budda.
Miejsca: samotnia, pustelnia, monastyr, miejsce dobrowolnej izolacji, biblioteka, miejsce kultu nie usankcjonowane panującą religią.
Typ osoby w położeniu prostym: święty, mędrzec, samotnik, osoba na wysokim poziomie rozwoju duchowego, surowy, ale sprawiedliwy szef, emeryt, oświecony.
Typ osoby w położeniu odwróconym: odludek, dziwak, kloszard, żebrak, człowiek ogarnięty manią prześladowczą.
Znaczenie psychologiczne: czas już odrzucić drobne problemy i troski dnia codziennego, one przeszkadzają Ci skoncentrować się na własnej duszy, a teraz właśnie ona domaga się od Ciebie zainteresowania. Każdemu człowiekowi potrzebny jest okres odizolowania się od codzienności i innych ludzi. Spróbuj pobyć trochę pustelnikiem, żeby w końcu poznać samego siebie i swoje potrzeby, zanalizować dręczące Cię problemy. Wszystko to po to, by móc spojrzeć na siebie z dystansu, ocenić realnie miejsce, do którego doszedłeś i polubić siebie. Pamiętaj, że kto nie umie kochać siebie, nie jest w stanie pokochać innych. A jeśli obawiasz się, że czas, który poświęcisz na przemyślenie swego życia w odosobnieniu, będzie stracony to pamiętaj, że miecze zwycięstw wykuwa się w samotności. Zanalizowanie i przemyślenie w spokoju swoich planów pozwala uniknąć błędów w działaniu.

Brak komentarzy: