O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

środa, 8 lutego 2012

Bursztyn i cytryn

Bursztyn
Bursztyn to skamieniała żywica drzew, która zastygła przed wiekami i została pokryta grubą warstwą gleby. Należy do grupy minerałów organicznych. Jego przejrzystość jest bardzo zróżnicowana, występują okazy zarówno przezroczyste, jak i półprzezroczyste, a nawet nieprzejrzyste. Barwy charakterystyczne dla bursztynu to: miodowo-żółty, wszelkie odcienie żółtego, brąz, czerwony aż do czerwonobrunatnego, kolor kości słoniowej, a nawet lekko błękitny i zielonkawy.
Energie ogólne: oczyszcza atmosferę, ochroni stan posiadania, aktywizuje siły, uaktywnia poznanie wewnętrzne, wzmacnia zdolność do jasnowidzenia; pozwala osiągnąć zrozumienie wewnętrzne.
Oddziaływanie psychiczne: zapewnia dobre samopoczucie i ufność we własne siły, usuwa lęk przed starzeniem się i śmiercią, pozwala żyć „tu i teraz”, daje możliwość cieszenia się z istniejącego stanu rzeczy.
Zastosowanie w magii naturalnej: stosuje się go w magii początków, płodności, mocy oraz sprawiedliwości i żniw; pomaga wejść w głębsze stany medytacyjne, potęguje zdolność jasnowidzenia i to nie tylko w zakresie bieżącego życia, lecz również i innych wcieleń. Spalany podczas rytuałów odpędza negatywne energie i chroni adepta przed złymi duchami. Położony przed źródłem promieniowania elektromagnetycznego (komputer, telewizor itp.) pochłania je.

Cytryn
Cytryn to krystaliczny kwarc, który przybiera barwę we wszystkich odcieniach żółci od jasnocytrynowego aż do brązowego. Jego przejrzystość jest wysoka – od przezroczystej do prześwitującej. Czasami bywa mylony z topazem, dlatego przy zakupie należy być szczególnie ostrożnym.
Energie ogólne: pochłania negatywne energie, zwiększa opanowanie i ułatwia odnoszenie sukcesów finansowych, działa pobudzająco na sferę intelektualną, wnosi światło i nadzieję.
Oddziaływanie psychiczne: wzmacnia pewność siebie i intuicję, ułatwia wyrażanie uczuć, nasila zaufanie do siebie i swoich celów, pomaga wzbudzić szacunek do siebie, usuwa poczucie samotności.
Zastosowanie w magii naturalnej: stosuje się go w magii początków, pieniądza, płodności oraz sprawiedliwości i żniw; wykazuje szczególnie silne działanie ochronne, oczyszcza z negatywnych energii wypływających z pośpiechu i chorobliwego tempa życia. Rozwija zdolności parapsychiczne i ułatwia prognozowanie przyszłości.

Brak komentarzy: