O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

czwartek, 9 lutego 2012

Diament i fluoryt

Diament
Wyjątkowy minerał, który uznano za najbardziej szlachetny pośród kamieni. Jest jedną z krystalicznych postaci pierwiastka węgla. Pod względem przejrzystości może występować w każdej z trzech form: przezroczysty, półprzezroczysty i nieprzezroczysty. Przybiera różne barwy, począwszy od bezbarwnego odcienia poprzez biały, żółtawy, czerwonawy, brązowy, niebieskawy, zielonkawy, szary, a nawet (rzadko!) czarny.
Energie ogólne: ułatwia rozwój duchowy, wzmacnia szlachetność i chroni przed złem i nieszczęściem, pomaga odnaleźć i zrozumieć prawdy ponadczasowe, prowadzi do osiągnięcia pełni człowieczeństwa, ale również bezkompromisowo odsłania ułomności natury ludzkiej.
Oddziaływanie psychiczne: pobudza do działania i wzmacnia wiarę we własne możliwości, ujawnia ukryty potencjał, usuwa zwątpienie i rezygnację, oczyszcza podświadomość z blokad i kompleksów.
Zastosowanie w magii naturalnej: stosuje się go w magii miłosnej oraz sprawiedliwości i żniw, nasila wszelkie działania magiczne i potęguje ich efekty. Szczególnie wskazany jest dla ludzi wkraczających na ścieżkę poznania wewnętrznego, oczyszcza wszystkie ciała człowieka. Położony w łożu małżeńskim wzbudzi pożądanie nawet w znudzonych sobą partnerach.

Fluoryt
Fluoryt jest minerałem z grupy halogenków, który powstaje w dość wysokiej temperaturze w połączeniu z siarczkami ołowiu, cynku, a czasami nawet srebra. W zależności od stopnia czystości może on być przezroczysty i bezbarwny, ale zdarzają się również odmiany nieprzezroczyste o różnym zabarwieniu: wszelkie odcienie fioletu, jasnoniebieski, niebieski, biały, czarny, żółty, zielony, różowy, czerwonawy, karminowy, szary i brązowy.
Energie ogólne: chroni podczas medytacji, wzmacnia intuicję, sprzyja rozwojowi sfery intelektualnej, wycisza i pomaga w koncentracji, harmonizuje pracę półkul mózgowych.
Oddziaływanie psychiczne: ułatwia kontakt z podświadomością, łagodzi frustrację i stany histerii, dodaje pewności siebie przy wystąpieniach publicznych i podczas egzaminów.
Zastosowanie w magii naturalnej: stosuje się go w magii początków, płodności oraz sprawiedliwości i żniw. Sprowadza wizje i pozwala je prawidłowo odczytać. Pomaga pomnażać stan posiadania i chroni już zdobyty majątek. Otwiera „trzecie oko” i sprzyja praktykom wróżebnym.

1 komentarz:

mysza pisze...

Przez jakiś czas podpisywałam się fluoryt, dobrze wiedzieć, jakie ten kamień ma właściwości (wiedzieć nie zawsze znaczy wierzyć, prawda?), choć myślę, że zawsze ten jeden kamyczek będzie dla mnie na swój sposób ,,magiczny", bo będzie miał znaczenie. Swoiste zamknięcie pewnych lat, jak miło.