O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

poniedziałek, 13 lutego 2012

Granat i hematyt

Granat
Klasyczny granat ma szklisty połysk i jest przezroczysty lub półprzezroczysty. Występuje we wszystkich odcieniach czerwonego koloru, aż do czerwono-fioletowego i czerwono-czarnego. Odmiana czerwono-fioletowa, najbardziej popularna, nosi nazwę karbunkułu.
Energie ogólne: pobudza energię seksualną, wyzwala siłę woli, pozwala osiągnąć sukces, wspomaga siłę wyobraźni, otwiera oczy na to, co ukryte, wspomaga jasnowidzenie.
Oddziaływanie psychiczne: wzmacnia wiarę w siebie, chroni przed depresją, rodzi chęć niesienia pomocy innym, rozwija zdolności, dodaje odwagi i energii, wzbudza chęć działania.
Zastosowanie w magii naturalnej: stosuje się go w magii miłosnej, płodności, mocy oraz sprawiedliwości i żniw. Często stosowany jako pomoc podczas poszukiwania zaginionych osób, ukrytych skarbów, tajnych miejsc. Chroni przed ukrytymi niebezpieczeństwami i zagrożeniami. Strzeże przed nagłą śmiercią. Pobudza energię kunadalini i powoduje, że przepływa ona równomiernie przez wszystkie czakry i meridiany.

Hematyt
Hematyt jest to nieprzezroczysty minerał o bardzo dużej zawartości żelaza. Bywa również nazywany krwawnikiem, ze względu na to, że pył powstający podczas jego szlifowania zabarwia wodę na czerwono. Miewa połysk zarówno metaliczny, jak i matowy, zaś charakterystyczna dla niego barwa to kolor srebrzystoczarny lub czerwonobrunatny, zdarzają się egzemplarze z barwnymi naciekami.
Energie ogólne: chroni przed „złym okiem” i negatywnymi energiami, przynosi szczęście, wzmacnia zdrowie, aktywizuje ukryte siły, pomaga przetrwać trudne chwile.
Oddziaływanie psychiczne: zwiększa radość życia, daje stałość i odwagę, pomaga stać się osobą integralną i spoistą wewnętrznie, zwiększa mądrość życiową, wyzwala pozytywne nastawienie do życia.
Zastosowanie w magii naturalnej: stosuje się go w magii początków, płodności, sprawiedliwości i żniw oraz kończenia; szczególnie intensywnie chroni przed tak zwanym „złym okiem”. Czyni seks radośniejszym i bardziej spontanicznym. Wzmacnia energię jang. Można go stosować jako kamień ochronny podczas wykonywania praktyk magicznych. Dodatkowo pomaga wygrać każdy proces i ułatwia załatwianie spraw urzędowych.

PS. Dla zainteresowanych - bazarek z książkami, ze sprzedaży których dochód będzie przezanczony na pomoc moim podopiecznym - bezpańskim, głodzonym i maltretowanym dogom:  http://www.dogomania.pl/threads/222866-Książek-nigdy-dosyć-120-tytułów!-na-FRD-19.02 

Brak komentarzy: