O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

środa, 22 lutego 2012

Kamień księżycowy i karneol


Kamień księżycowy
Jest to przepiękny minerał należący do grupy skaleni, przezroczysty i prześwitujący. Występuje w kolorach od bezbarwnego poprzez kremowy, perłowy aż do mlecznego, połyskując przy tym, w zależności od oświetlenia, odcieniami błękitu, mglistej zieleni, żółci, a nawet pomarańczu.
Energie ogólne: wpływa korzystnie na relacje partnerskie, rozwija wyobraźnię i zdolności twórcze, ma działanie ochronne odbijając negatywne energie, przyciąga pozytywne wibracje.
Oddziaływanie psychiczne: uwrażliwia, daje równowagę emocjonalną, ułatwia zrozumienie siebie, pomaga zaakceptować kobiecy aspekt ludzkiej natury, usuwa wewnętrzne konflikty.
Zastosowanie w magii naturalnej: stosuje się go w magii miłosnej, płodności, rozstania i kończenia. Chroni w każdej podróży. Noszony podczas przybywającego Księżyca (od nowiu do pełni) przynosi szczęście w miłości i zapewnia przychylność losu. Zaszyty w ubraniu zapewnia płodność i obfitość. Noszony jako talizman rozwija intuicję i uwrażliwia na energie subtelne. Poprzez zmianę odcienia koloru (ciemnieje w ich obecności), ostrzega przed fałszywymi przyjaciółmi. Chroni tak swego właściciela, jak i jego „żywy” stan posiadania, zwierzęta i rośliny, sprawiając, że rosną one i rozwijają się zdrowo, zwiększa się ich płodność i plony.

Karneol
Karneol to prześwitująca, półszlachetna odmiana chalcedonu. Formalnie rzecz ujmując jest to odmiana agatu, lecz jego właściwości, które można wykorzystywać w magii naturalnej powodują, iż zasługuje na oddzielne potraktowanie. Kolory, w jakich możemy spotkać ten minerał to: pomarańczowy, ostry czerwony, czerwono-pomarańczowy, brązowo-czerwony, żółto-pomarańczowy, różne odcienie żółtego.
Energie ogólne: zakotwicza energię, wzmacnia witalność, dodaje żywotności, zwiększa możliwości twórcze, pomaga realizować zadania dnia codziennego, chroni przed nudą i rutyną.
Oddziaływanie psychiczne: otwiera na życie „tu i teraz”, sprzyja koncentracji, dodaje odwagi, czyni człowieka zorganizowanym, wprowadza porządek w świecie wewnętrznym i zewnętrznym.
Zastosowanie w magii naturalnej: stosuje się go w magii początków, płodności i mocy. Wyjątkowo skutecznie chroni przed złym okiem i to nie tylko człowieka, ale i zwierzęta oraz rośliny. Noszony w formie ozdobnej biżuterii poprawia humor i ogólne samopoczucie. Dodaje siły fizycznej, stąd warto go mieć przy sobie, jeśli będziemy musieli skorzystać z pracy naszych mięśni. Znajduje zastosowanie w wielu rytuałach związanych ze zdrowiem. Przyciąga szanse na zarobienie pieniędzy. 

Brak komentarzy: