O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

środa, 15 lutego 2012

Jadeit i jaspis

Jadeit
Jadeit należy do grupy minerałowej aguitów. Najbardziej znana jest odmiana o barwie jasnozielonej, która ma nawet oddzielną nazwę – żad, ale oprócz tego odcienia spektrum kolorów, w jakim można spotkać ten kamień jest dość duże: zieleń jabłkowa, zieleń butelkowa, biały, żółty, lawendowy i czerwony. Charakteryzuje go dość niska przejrzystość, bywa półprzezroczysty lub nieprzezroczysty, lekko prześwitujący.
Energie ogólne: pogłębia relacje uczuciowe, przedłuża życie i poprawia jego jakość, chroni przed nieszczęśliwym wypadkami, sprzyja rozwojowi duchowemu.
Oddziaływanie psychiczne: uwrażliwia na potrzeby innych, nasila poczucie sprawiedliwości, daje spokój i opanowanie, sprzyja rozwojowi emocjonalnemu, łagodzi pracoholizm.
Zastosowanie w magii naturalnej: stosuje się go w magii miłosnej oraz sprawiedliwości i żniw. Zapewnia spokojny sen. Pomaga pogodzić skłócone pary, uwrażliwia na potrzeby partnera, przyciąga miłość. Pomaga odzyskać to, co się komuś słusznie należy. Chroni stan posiadania, pomaga cieszyć się z niego i pozwala uniknąć strat typu kradzieże, zguby, błędne inwestycje.

Jaspis
Jest to minerał, który należy do grupy kwarców i występuje w wyjątkowo zróżnicowanej i szerokiej gamie kolorów: czerwony, ochra, żółty, zielony, brunatny, brązowy, niebieskawy, czarny, szary i wielobarwny. Bywa lekko przeświecający lub nieprzezroczysty.
Energie ogólne: oczyszcza i harmonizuje energię życiową, chroni ciało fizyczne, broni przed negatywnymi wpływami innych ludzi, pomaga korzystać ze zgromadzonych doświadczeń.
Oddziaływanie psychiczne: wyzwala spokój, przynosi mądrość, uczy bezinteresowności i skromności, daje stałość i wytrwałość w działaniu, usuwa niepotrzebne wątpliwości.
Zastosowanie w magii naturalnej: stosuje się go w magii początków, mocy, miłosnej oraz kończenia. Wyjątkowo skuteczny w amuletach i talizmanach. Pomaga w stawianiu diagnoz medycznych i leczeniu. Chroni przed otruciem i zranieniem. Ponoć włożony do zatrutego jedzenia lub napoju zmienia swoją barwę (niezależnie od koloru) na czarną. Nasila namiętność w miłości, dlatego zalecany jest w przypadku par o długim stażu, które już są sobą znudzone. Czerwony jaspis położony w łożu małżeńskim ponownie uczyni seks atrakcyjnym. Zielony jaspis wykazuje silne działanie ochronne w podróży, szczególnie drogą morską.

PS. Dla zainteresowanych: Zapraszam na kolejny bazarek, tym razem głównie na pomoc dla dożka merle trzymanego na łańcuchu!!! Można na nim kupić przepiękne ręcznie robione serwetki, kosmetyki i drobiazgi do domu: http://www.dogomania.pl/threads/223128-Coś-ładnego-coś-użytecznego-i-coś-zabawnego-na-FRD-23.02

Brak komentarzy: