O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

wtorek, 6 marca 2012

Lapis lazuli i malachit


Lapis lazuli (lazuryt)
Lapis lazuli to nieprzezroczysta, krystaliczna skała lazurytowo-kalcytowa. Jego kolor to wszelkie odcienie niebieskiego od jasnobłękitnego poczynając. Bywa ozdobiony białymi paskami lub plamkami bądź też złocistymi okruszkami pirytu. Od wieków budził zachwyt i był poświęcany znaczącym bogom – w Egipcie uważano go za kamień bogini Izydy, w starożytnym Rzymie patronowała mu Wenus, zaś w średniowiecznej Europie uznano go za kamień Matki Boskiej. 
Energie ogólne: sprzyja harmonii, przynosi mądrość, nasila zdolności do jasnowidzenia, sprzyja medytacji, ułatwia łagodny i głęboki relaks, oczyszcza umysł z natrętnych myśli.
Oddziaływanie psychiczne: usuwa skostniałe wzorce zachowań, nie pozwala niepotrzebnie się zamartwiać, oczyszcza psychikę z irracjonalnych lęków, umacnia poczucie bezpieczeństwa.
Zastosowanie w magii naturalnej: stosuje się go w magii początków, miłosnej, płodności i mocy. Pomaga spojrzeć w głąb siebie. Umożliwia dobre widzenie w ciemnościach (w każdym znaczeniu tego słowa). Wzmacnia wszelkie rytuały związane ze wzrostem stanu posiadania. Ułatwia podejmowanie dobrych decyzji, nasila prorocze sny. Niezastąpiony jako ochrona i wsparcie w procesie przewidywania przyszłości.

Malachit
Malachit jest nieprzezroczystym minerałem miedziowym o delikatnym połysku. Występuje we wszystkich odcieniach zieleni aż do koloru szmaragdowego. Często owe odcienie tworzą wyjątkowo oryginalne pasiasto-faliste wzory. 
Energie ogólne: nasila aktywność, ułatwia kontakty partnerskie, usuwa negatywne wibracje i chroni otoczenie przed nimi, równoważy poziom energii, zapewnia spokój.
Oddziaływanie psychiczne: ułatwia samopoznanie, uczy wyrozumiałości dla siebie i innych, synchronizuje pracę półkul mózgowych, pomaga rozpoznać i zaakceptować swoje słabości.
Zastosowanie w magii naturalnej: stosuje się go w magii miłosnej, płodności i mocy. Doskonały talizman ochronny na okres ciąży i porodu. Woda pita z malachitowego kubka pozwala rozumieć mowę zwierząt. Chroni ciało astralne. Noszony jako biżuteria (szczególnie w formie pierścienia) chroni przed niebezpieczeństwem. Tradycja jednak mówi, że zanim sprawimy sobie biżuterię z malachitu, najpierw powinniśmy kupić jakąś ozdobę do domu z tego minerału, na przykład szkatułkę, kubek lub figurkę.

Brak komentarzy: