O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

poniedziałek, 26 marca 2012

Rubin i szafir

Rubin
Rubin to piękna, szlachetna odmiana korundu (tlenku glinu). Jest przezroczysty i występuje we wszystkich odcieniach czerwieni, zdarzają się egzemplarze z fioletowym lub żółtym zabarwieniem. Bywa również nazywany karbunkułem.
Energie ogólne: korzystnie wpływa na wszystko, co wiąże się z miłością, wnosi w życie spokój i wzmacnia wszystkie płaszczyzny, działa aktywizująco, chroni przed czarną magią.
Oddziaływanie psychiczne: dodaje siły i odwagi, wnosi w życie wiarę i nadzieję, czyni człowieka bardziej otwartym, likwiduje bariery, usuwa konflikty i sprzeczności wewnętrzne.
Zastosowanie w magii naturalnej: stosuje się go w magii początków, miłosnej i płodności. Jest doskonałym kamieniem opiekuńczym. Dodaje odwagi i zdecydowania. Usuwa przekonanie o ludzkiej ograniczoności, co jest bardzo istotne w przypadku adepta magii naturalnej. Niezastąpiony w magii miłosnej, przyciąga dobre wibracje i to zarówno w przypadku uczuć platonicznych, jak i fizycznych. Tradycja przekazuje, iż położenie tego kamienia na ciele zmarłego powoduje, iż zwłoki długo się nie rozkładają i w dobrym stanie mogą nawet kilkanaście dni czekać na pogrzeb.

Szafir
Szafir, podobnie jak rubin, jest szlachetną odmianą korundu. Piękno tego kamienia podkreśla jego przezroczystość i wyjątkowo ciekawe zabarwienie w odcieniach błękitu i zieleni (mamy nawet oddzielne określenie na ten kolor – szafirowy). Zdarzają się też egzemplarze o barwie białej, różowej, fioletowej, żółtej, pomarańczowej. Zdarzają się nawet bezbarwne szafiry. Gęstość tego minerału wynosi 3,9 – 4,1, zaś twardość 9.
Energie ogólne: daje umiłowanie prawdy, oczyszcza umysł, usuwa chaos i złudzenia, ułatwia adaptację do nowych warunków, spowalnia proces starzenia się, pobudza zainteresowanie życiem.
Oddziaływanie psychiczne: przynosi spokój ducha, wprowadza równowagę emocjonalną, pomaga polegać na własnym osądzie, zastępuje strach wiarą w opiekę Sił Wyższych.
Zastosowanie w magii naturalnej: stosuje się go w magii początków, miłosnej, płodności oraz sprawiedliwości i żniw. Kamień ten jest bardzo ważny w magii naturalnej, ponieważ ułatwia rozumienie Praw Natury i reguł rządzących Wszechświatem oraz odsłania prawdę i pomaga pozbyć się iluzji. W magii miłosnej pomaga odzyskać utracone wzajemne zainteresowanie sobą. Usuwa wszelką zazdrość i zawiść. Chroni w czasie podróży drogą morską (również lotniczych, jeśli samolot przelatuje nad morzem). Osoba zawierająca związek małżeński powinna mieć przy sobie szafir – zapewni on długie i szczęśliwe pożycie.

PS. Dla zainteresowanych - Vinni czuje się lepiej, ma apetyt, lecz boi się wszystkiego i wszystkich, co sugeruje, że nie tylko był zaniedbywany i głodzony, ale i bity... Jednak poddaję się i przyznaję - nie rozumiem ludzi. Jak ktoś jest takim bohaterem, żeby bić szczeniaczka, to niech przyjedzie do mnie i spróbuje uderzyć dorosłego doga...

Brak komentarzy: