O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

poniedziałek, 19 marca 2012

Obsydian i opal

Obsydian jest to nieprzezroczyste szkliwo wulkaniczne, zazwyczaj o czarnej barwie, ale zdarzają się też odmiany brunatne, szare bądź czerwone. Odmiana o nazwie obsydian śnieżny pokryta jest białymi plamami, które przypominają płatki śniegu. Występuje na wszystkich terenach wulkanicznych.
Energie ogólne: wspomaga transformację, pochłania negatywne energie, wzmacnia wolność wewnętrzną i zewnętrzną, pobudza poczucie humoru, pomaga wcielać marzenia w życie.
Oddziaływanie psychiczne: usuwa lęki, wspiera realizację planów, likwiduje wątpliwości, zwątpienie i zniechęcenie, dodaje energii jang, pobudza ducha przygód i żądzę poznania.
Zastosowanie w magii naturalnej: stosuje się go w magii początków, kończenia i rozstania. Jest nazywany kamieniem egzorcystów, gdyż usprawnia wykonywanie tego typu pracy i chroni podczas jej wykonywania. Strzeże od „złych przygód”. Pobudza wewnętrzne wizje. Wydobywa z adepta odwagę i chęć poznania nowego. Jest również zalecany w przypadku osób uczących się, gdyż pobudza głód wiedzy i usprawnia przyswajanie nowych informacji. Łączy umysł i emocje.

Opal
Ten zadziwiający minerał geologicznie kwalifikuje się jako żel (mineraloid), czyli niekrystaliczna uwodniona substancja bezpostaciowa, zazwyczaj występująca w postaci twardego, gęstego żelu. Opal zaliczany jest do grupy minerałowej kwarcu. Spotkać można zarówno egzemplarze przezroczyste, jak i nieprzezroczyste, zaś spektrum jego barw jest wyjątkowo szerokie. Inkluzje wody sprawiają, że opal mieni się wszystkimi kolorami tęczy. Zresztą od jego nazwy własnej „opal” pojawiło się w naszym codziennym słowniku słowo „opalizować”, czyli mienić się różnymi barwami.
Energie ogólne: ułatwia kontakt z innymi wymiarami, otwiera, stymuluje i ożywia wszystkie czakry, pomaga dostrzec różnorodność i głębię życia, wspiera w rozwoju osobistym.
Oddziaływanie psychiczne: usuwa negatywne kody, oczyszcza myślenie ze schematów, likwiduje syndrom „błędnego koła”, pomaga znaleźć wyjście z każdej sytuacji, poszerza świadomość.
Zastosowanie w magii naturalnej: stosuje się go we wszystkich rodzajach magii, ale… jest to wyjątkowy kamień, gdyż nasila cechy charakteru swego właściciela. Jeśli więc jesteś człowiekiem dobrym, pogodnym, życzliwym, korzystaj z opala i ciesz się tym, co w Tobie wzmocni. Jeśli natomiast jest odwrotnie, a więc jesteś człowiekiem ponurym, melancholijnym , złym itp., to unikaj tego kamienia, gdyż on nie przyniesie Ci szczęścia. Nazywany jest „kamieniem duchów”, gdyż ułatwia kontakty z zaświatami. Wspomaga rozwój intuicji.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Pani Alicjo !

Z okazji urodzin życzę Pani wielu dobrych chwil, dobrych ludzi, dobrych pomysłów - pozdrawiam K.