O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

środa, 18 kwietnia 2012

Medytacje z minerałami

Do medytacji nadaje się dosłownie każdy kamień, a zdobyte podczas niej informacje częstokroć są bezcenne i nieosiągalne w żaden inny sposób. Wynika to z tego, że minerały były kształtowane i uszlachetniane przez miliony lat i zawierają wyjątkowo stare, silne, pierwotne energie. Niosąc w sobie zaprogramowane przed wiekami informacje, mogą przekazywać je ludziom, jeśli potrafią oni dotrzeć do nich w odpowiedni sposób. Większość kamieni sama z siebie pobudza możliwości medytacyjne, wzmacnia koncentrację, pobudza zdolność do głębokiego wglądu wewnętrznego oraz pomaga pokonać chaos i zamęt emocjonalny i myślowy, jakie są współcześnie udziałem wielu osób.
W tym rozdziale będziemy mówić o dwóch rodzajach medytacji – klasycznej, która polega na wprowadzeniu się w stan równoznaczny z ustaniem myślenia i dynamicznej, podczas której medytujący będzie widział pewne obrazy, słyszał wskazówki czy odbierał wrażenia. Pierwszy rodzaj medytacji służy przede wszystkim wyciszeniu, głębokiemu zrozumieniu siebie na poziomie swego jestestwa i zlaniu się w całość z makrokosmosem. Aby osiągnąć taki stan, trzeba bardzo rozważnie i starannie dobrać kamień. Nie ma tutaj jednej recepty dla wszystkich. Każdy z nas jest inny, każdy stanowi wyjątkową i niepowtarzalną indywidualność i dlatego wybieraj taki minerał, który pociągnie Cię najbardziej, który będzie do Ciebie przemawiał i z którym będziesz się czuł dobrze i bezpiecznie.
Kiedy już masz wybrany odpowiedni kamień, musisz odpowiednio przygotować się do medytacji. Przede wszystkim ważny jest czas – nie możesz się spieszyć, ponaglać, ograniczać. Czasami stan medytacji przychodzi szybko, czasami trzeba na niego poczekać, ale nigdy nie można go wymusić. Również miejsce jest nie bez znaczenia – musi być ciche, przytulne i bezpieczne. Nikt i nic nie może Ci przeszkadzać. Medytacja, którą przerywa dzwonek telefoniczny przypomina bardziej kiepski żart, niż czas, w którym chcesz zetknąć się ze swoim wnętrzem i transcendencją.
Kiedy już wybrałaś odpowiedni czas i miejsce, zacznij od wejścia w stan alfa, czyli stan pełnego relaksu, ale jednocześnie i koncentracji. Skup się na swoim wewnętrznym ja i odsuń od siebie wszystko inne. W osiągnięciu tego stanu pomoże Ci Twój minerał. Możesz go wykorzystać na kilka sposobów:
– usiądź wygodnie i umieść wybrany przez siebie kamień na wysokości oczu tak, by padało na niego naturalne światło. W skupieniu skoncentruj się na swoim minerale i staraj się odczuć, jak wycisza on zakłócenia niepokojące twój umysł, ciało i duszę. Daj sobie i jemu tyle czasu, ile potrzebujecie. Dąż do osiągnięcia takiego stanu, że w Twoim umyśle nie będzie nic oprócz kryształu emanującego swoją energię,
– usiądź wygodnie trzymając minerał w obu dłoniach. Tak jak w poprzednim przypadku skoncentruj się na swoim minerale, ale teraz dodatkowo poczuj jego wibracje i energię poprzez ręce. Pamiętaj o tym, by dać sobie i jemu tyle czasu, ile potrzeba, dzięki temu osiągniesz taki stan, że Twój umysł osiągnie stan całkowitego wyciszenia.

1 komentarz:

Nilral pisze...

Bardzo jasno opisane :)
Mam taki kamień który od pół roku trzymam na parapecie od strony słońca. Spróbuje z nim tego.