O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

środa, 11 kwietnia 2012

Turkus i tygrysie oko

Turkus
Turkus charakteryzuje wyjątkowo interesująca błękitno-zielona barwa, która doczekała się nawet oddzielnej nazwy – kolor turkusowy. Geologicznie jest on nieprzezroczystym lub przeświecającym, wodnym fosforanem miedzi i glinu.
Energie ogólne: chroni przed negatywnymi energiami, przyciąga korzystne wibracje, pobudza to, co naturalne, redukuje poziom stresu, wprowadza równowagę energetyczną.
Oddziaływanie psychiczne: skłania do pozytywnego myślenia, otwiera duszę na odczuwanie i wyrażanie piękna, pomaga wydobyć piękno wewnętrzne, pobudza lojalność i wierność.
Zastosowanie w magii naturalnej: stosuje się go w magii początków, sprawiedliwości i żniw oraz kończenia. Bywa pomocny w sytuacjach kłótni i niezgody, gdyż pomaga osiągnąć porozumienie. Jest wyjątkowo skuteczny jako amulet ochronny. Chroni przed biedą, ubóstwem oraz nagłą, nienaturalną śmiercią. Wzmacnia pozytywne cechy charakteru, a osłabia negatywne. Pogłębia zdolność do medytacji i wizualizacji.
Uwaga: turkusy nie lubią wilgoci, mydła i tłuszczów.

Tygrysie oko (także kocie, sokole i bawole)
W magii naturalnej stosuje się następujące rodzaje kamieni:
– bawole oko – odmiana kwarcu zabarwiona na czerwono lub czerwono-brunatno, pobudza pracowitość, zaradność i wytrzymałość, chroni dom i obejście, doskonale nadaje się jako kamień ochronny dla zwierząt gospodarskich,
– kocie oko – odmiana kwarcu zabarwiona na zielono lub oliwkowo-zielono, starożytni wierzyli, że kamień ten może sprawić, iż człowiek stanie się niewidzialny. Tę odmianę „oka” stosuje się przede wszystkim do poprawienia i zachowania urody, jako pomoc w sprawach materialnych (sprzyja wygranym, stąd też jego inna nazwa – „kamień hazardzistów”), poprawia samopoczucie psychiczne, nasila uczucie przyjemności, kamień ochronny dla kotów,
– sokole oko – odmiana kwarcu zabarwiona na niebiesko lub szaro. Ta odmiana „oka” pogłębia stany medytacyjne, sprowadza na właściciela prorocze wizje i pozwala widzieć to, co dla przeciętnego śmiertelnika jest niedostrzegalne, daje przenikliwość intelektualną i ostrość umysłu, kamień ochronny dla ptaków i drobiu,
– tygrysie oko – odmiana kwarcu zabarwiona na żółto lub brązowo, wzmacnia siłę woli, przenikliwość i odwagę, czyni człowieka mężnym i ułatwia pokonywanie problemów, chroni zdobyte dobra materialne i umożliwia ich pomnażanie, kamień ochronny dla psów.
Energie ogólne: osłania przed „złym okiem”, pozwala przedłużyć młodość, wzmacnia potencjał intelektualny, chroni hodowane przez nas zwierzęta, pomaga osiągnąć dobrobyt.
Oddziaływanie psychiczne: dodaje odwagi i pewności siebie, pomaga jasno widzieć sytuację, pozwala lepiej poznać i zrozumieć siebie, uczy polegania na sobie, usuwa zależności.
Zastosowanie w magii naturalnej: stosuje się je w każdym rodzaju magii, w zależności od koloru. Każda odmiana jest skuteczna w walce z negatywnymi energiami, szczególnie skutecznie chronią przed „złym okiem” i atakami psychoenergetycznymi odbijając negatywną energię z powrotem. Tygrysie oko jest szczególnie skuteczne w rytuałach związanych z pieniędzmi i dostatkiem. Noszone w portmonetce lub umocowane przy niej będzie chronić Twoje pieniądze.

Brak komentarzy: