O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

poniedziałek, 2 kwietnia 2012

Prognoza astrologiczna na II kwartał 2012


Astrologiczna prognoza na II kwartał 2012
Słońce w Baranie – weszło w ten znak 20 marca i pozostanie do 19 kwietnia. Szczególnie korzystnie wpłynie na wszystkie znaki żywiołu ognia (Barany, Lwy, Strzelce), ale i pozostali odczują przypływ energii, optymizmu, chęci do działania, poprawę nastroju i wzrost optymizmu. Wraz z ingresem Słońca do znaku Barana rozpoczął się astrologiczny Nowy Rok i tak lubiana przez wszystkich pora roku – wiosna, a to sprzyja podejmowaniu wszelkiego rodzaju nowych inicjatyw, zawieraniu znajomości, intensywnym zabiegom wokół rozwoju kariery, podejmowaniu nowych wyzwań i dynamicznemu posuwaniu się w drodze do wcześniej wyznaczonych celów. To dobry moment na wyjście z domu, rozszerzenie kontaktów, spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu, zajęcie się sportem, zadbanie o swoją kondycję i poprawę stanu zdrowia.
Słońce w Byku – Słońce wejdzie w ten znak 19 kwietnia i pozostanie do 20 maja. Sprzyjać będzie miłości i wszelkim innym sprawom uczuciowym. Szczególnie korzystnie wpłynie na wszystkie znaki żywiołu ziemi (Byki, Panny, Koziorożce), choć i pozostali odczują poprawę sytuacji w związkach partnerskich, życiu emocjonalnymi i sferze erotyki, a także w sferze finansowej. To dobry moment na decyzję o przekształceniu fascynującej znajomości w głębszą więź emocjonalo-seksualną, zaręczyny, wspólne zamieszkanie, ale nie na ślub. Słońce przebywając w tym znaku wspiera też wszelkie inicjatywy mające na celu wzrost dochodów, rozwój biznesu, przemyślane transakcje finansowe i lokaty kapitału, pod warunkiem, że są one uczciwe i uwzględniają interesy każdej ze stron.
Słońce w Bliźniętach – Słońce wejdzie w ten znak 20 maja i pozostanie do 21 czerwca. Będzie szczególnie mocno wspierać znaki żywiołu powietrza (Bliźnięta, Wagi i Wodniki). Wszystkich natomiast zachęci do kontaktów, zawierania znajomości, spotkań rodzinnych, towarzyskich i biznesowych. Bardzo korzystnie wpłynie na wszelkie formy komunikacji między ludźmi, umocni więzy rodzinne, kontakty z sąsiadami i kolegami z pracy. To dobra pora na krótkie podróże i wyjazdy w dowolnym, ale określonym celu. Osoby uczące się, o ile zechcą włożyć w naukę odrobinę wysiłku, mogą teraz liczyć na dobre wyniki, bez trudu zdawane zaliczenia czy egzaminy i satysfakcję ze zdobytej wiedzy. Jednak liczyć tu na tzw. fart nie można. Tylko solidny wysiłek zostanie nagrodzony.
Merkury – przemieszcza się do przez znak Ryb ruchem retrogradacyjnym i kieruje naszą uwagę na kontakty między bliskim ludźmi. W związku z tym może pojawić się niecierpliwość w stosunku do poglądów innych, pozerstwo, wymądrzanie się. Ludzie mogą łapać się to za jedną sprawę,  to za drugą, trudno jest skoncentrować się na czymś jednym. Stają się przy tym mogą być złośliwi lub grubiańscy. Często zdarza się też przechwalanie, wyolbrzymianie swoich zasług, a także lekceważące wyrażanie się na temat innych ludzi. Od 05.04 Merkury podejmuje ruch prosty przez znak Ryb zmieniając nastroje i stosunek ludzi do siebie. Wchodząc 14.04 do znaku Barana przyniesie z jednej strony wzrost energii, ale z drugiej skłonność do ryzykownych działań. W związku z tym należy zachować ostrożność przy podejmowaniu decyzji i bez potrzeby nie szarżować. W znaku tym Merkury pozostanie do 10.05. Ten okres warto wykorzystać na aktywne działania związane z kontaktami biznesowymi i towarzyskimi, podejmowanie lub kończenie nauki, publikowanie prac naukowych i dzieł literackich. Okres ten będzie szczególnie sprzyjał Baranom i pozostałym znakom żywiołu ognia. Do znaku Byka Merkury wejdzie 10.05 i pozostanie w nim do 25.05, co sprzyjać będzie kontaktom biznesowym, zawieraniu umów i transakcji, prowadzaniu pertraktacji, dokonywaniu uzgodnień. Zapewni pojawienie się nowych możliwości zwiększenia dochodów i poprawy sytuacji materialnej. To dobra pora na inicjowanie kampanii reklamowych, wystąpienia publiczne i wszelkiego rodzaju prezentacje. W sferze uczuć pomoże znaleźć wspólny język z partnerem – to dobry moment na wyznanie uczuć i oświadczyny. Do znaku Bliźniąt Merkury wejdzie 25.05 i będzie tu dość krótko, bo do 08.06. To jego znak, więc oddziaływanie tej planety jest tu bardzo wyraźne i sprzyja takim sprawom jak komunikacja między ludźmi, kontakty z krewnymi i przyjaciółmi, zdobywanie ważnych informacji, nauka, krótkie podróże na terenie kraju. Warto na te dni zaplanować działania właśnie w tych dziedzinach, gdyż czas temu sprzyja i można wiele spraw z tego zakresu załatwić bez specjalnego wysiłku. Od dnia 08.06 Merkury wędrować będzie przez znak Raka, a wtedy będzie można pozwolić sobie na odpoczynek, zajęcie się sprawami domowymi, rodziną i życiem uczuciowym. Od 27.06 Merkury znajdzie się w znaku Lwa i będzie wyjątkowo sprzyjać urlopom, odpoczynkowi, rozrywce i zabawie, ale także zawieraniu interesujących znajomości, które z czasem mogą zaowocować interesującą współpracą biznesową lub artystyczną albo przekształcą się w głębszą więź emocjonalną.
Wenus – do 04.04 przebywa w znaku Byka i pomaga umacniać i utrwalać już istniejące związki miłosne, a także przynosi wiele okazji do zawarcia nowych znajomości, które pod jej wpływem łatwo mogą przekształcić się w coś głębszego. Będzie to też dobry okres dla spraw finansowych, szczególnie korzystny dla inwestycji i lokat kapitału. Wenus będzie w tym czasie swoim znaku, gdzie działa najsilniej i najkorzystniej, warto więc ten czas dobrze spożytkować. 04.04 wchodzi do znaku Bliźniąt, gdzie porusza się ruchem prostym do 16.05, korzystnie wpływając na sferę kontaktów międzyludzkich, skłaniając do rozszerzenia kręgu znajomych i nawiązywania nowych, odświeżania zaniedbanych. To bardzo dobry moment na zdobywanie potrzebnych informacji, zasięganie porad doświadczonych ludzi, zwracanie się z prośbami o pomoc do wysoko postawionych osób, a wszystko to z korzyścią dla prowadzonych spraw. W przypadku już istniejących konfliktów w rodzinie lub z sąsiadami jest to najlepszy moment, by doprowadzić do zgody i pojednania. Niestety 16.05 rozpoczyna ruch retrogradacyjny, który będzie trwał do 28.06. Może to wywołać chaos w związkach. Lekkomyślne znajomości i nadmierna ufność bywa, że prowadzi do strat materialnych – można zostać ofiarą mataczy, oszustów matrymonialnych i różnego rodzaju stręczycieli. Możliwe są spontaniczne kontakty intymne bez zamiaru ich kontynuacji. W ogóle nie warto wierzyć ani słowom, ani przysięgom, które są składane w tym czasie. Z pieniędzmi też należy zachować ostrożność, ponieważ przy tym tranzycie mają one zwyczaj znikania bez śladu. Bezmyślne, spontaniczne wydatki mogą znacząco naruszyć finansowe zapasy. Nie wolno pożyczać teraz komukolwiek pieniędzy.
Mars – przez cały ten kwartał porusza się przez znak Panny, do 15.04 w ruchu retrogradacyjnym, co zapowiada ryzyko awarii przemysłowych, konflikty i inne nieprzyjemności w środowisku zawodowym, sytuacje zagrożenia, konieczność pracy w nadgodzinach. Niewykluczone napięcie fizyczne i umysłowe, a także choroby zawodowe i urazy. Warto w tym czasie szczególną uwagę poświęcić profilaktyce zdrowia i zadbać o higieniczny tryb życia. Od 15.04 Mars podejmuje ruch prosty i do końca kwartału będzie tak się poruszał. Skoncentruje to naszą uwagę na działaniach biznesowych, pracy i aktywności zawodowej, gdzie jednak należy pamiętać, by przesadnie nie ryzykować. Ludzie stają się teraz bardziej pracowici, dokładni i staranni. Cała ich energia ukierunkowana jest na pracę. Ci, którzy jej nie mają, zaczynają gorliwie poszukiwać zatrudnienia, zaś ci, którzy ją mają, pogrążają się w niej całkowicie. Mars w Pannie stara się zaprowadzić wszędzie porządek, ustawić wszystko na miejscu, policzyć, sprawdzić i zaprotokołować. Sprawy, które rozpoczną się przy Marsie w Pannie zazwyczaj rozwijają się niespiesznie, są średnio zyskowne, ale nieustannie bywają poddawane zmianom mającym na celu ich udoskonalenie, co grozi ugrzęźnięciem w drobiazgach. W tym czasie wzrasta rola powiązań zawodowych, najbardziej aktualne i palące stają się kwestie związane z warunkami pracy, podwyższeniem kwalifikacji, przekwalifikowania się, wzrostem wydajności i jakości produkcji i profilaktyką zdrowotną. Propagowany jest zdrowy tryb życia, pojawiają się nowe diety i sposoby na odchudzanie, a ludzie chętnie z nich korzystają. W ogóle ludzie w tym czasie przypominają mrówki – wszyscy gdzieś biegną, a obserwatorowi z boku wydaje się, że ten powszechny ruch jest chaotyczny. Ale jest to pozorne wrażenie, gdyż każda osoba wie, dokąd i po co idzie. Każdy ma swoje zadanie, swoje obowiązki i powinności. Wszyscy są czymś zajęci i zachęcić ich czy przestawić na coś innego w tych dniach jest bardzo trudno. Ludzie w tym czasie nie pójdą na barykady, raczej wezmą koszyczek z wałówką i lekarstwami i pójdą w odwiedziny do chorej cioci lub pomogą staruszce sąsiadce umyć okna. W tym czasie wszyscy są zajęci zwykłymi sprawami, które nie przynoszą ni sławy, ni pieniędzy, lecz zapewniają czyste sumienie i poczucie dobrze wypełnionego obowiązku.
Jowisz – znajduje się w znaku Byka do 12.06 i przez cały ten kwartał porusza się ruchem prostym, co daje możliwość założenia podwalin pod przyszły dobrobyt. Ludzie całkowicie pogrążają się we wszystko, co związane jest z możliwością zarabiania. To dobra pora na lokowanie pieniędzy w nieruchomości, rozpoczynanie lub rozszerzanie biznesu związanego z finansami, budownictwem, drogimi, naturalnymi i dobrej jakości rzeczami, a także na uzyskanie długoterminowych kredytów. Zwiększa się ilość gotówki, papierów wartościowych. Często właśnie teraz wydawane są prawa związane z własnością. Państwo zaczyna poświęcać więcej uwagi kwestiom rozwoju przemysłu, rolnictwa, poszukuje możliwości zapewnienia wzrostu rezerw energetycznych. Jowisz w Byku jest też ogromnym wielbicielem sztuki i smakoszem, dlatego te sfery także nie zostaną pominięte w życiu każdego z nas, ale i w aspekcie państwowym. Na poziomie przeciętnego człowieka działanie Jowisza będzie wyrażać się nie tylko w dążeniu do powiększenia swego bogactwa, ale i w zwiększeniu wydatków na przyjemności, rozrywki, wygodę. Najważniejsze w tym wypadku jest zachowanie równowagi, żeby wydatki nie przekroczyły przychodów. Jest to korzystny kwartał na duże lokaty kapitału i nabywanie drogich rzeczy, operacje giełdowe i finansowe czy zmianę miejsca pracy na bardziej intratną. Dnia 12.06 Jowisz wchodzi w znak Bliźniąt. Jest to czas rozszerzania kontaktów, informacyjnego boomu i zwiększenia zainteresowania nauką. W tym czasie otwierane są nowe szkoły, przede wszystkim o średnim poziomie nauczania. Pojawia się mnóstwo kursów z najróżniejszych dziedzin. Zwiększa się zainteresowanie nauką języków obcych, wzrasta ilość sprzedawanych podręczników i środków audio do ich nauki. Do programów nauczania wchodzą nowe przedmioty. Jest to czas poszukiwań i zbierania informacji, intensywnej nauki, licznych kontaktów i nawiązywania znajomości, w tym także zagranicznych, wyjazdów poznawczych, wymiany doświadczeń, wdrażania nowych technologii. Pojawiają się nowe źródła informacji, wychodzą nowe gazety i czasopisma, poprawia się jakość łączności, modernizowane są technologie i dokonuje się sporych nakładów środków na te cele. To korzystna pora na kampanie turystyczne i reklamowe.
Saturn – przez cały ten kwartał przemieszcza się przez znak Wagi, niestety, w ruchu retrogradacyjnym, który będzie trwał do 25 czerwca. Nierzadko przynosi to sprzeciw społeczeństwa wobec władzy, kryzys rządowy, zaostrzenie stosunków międzynarodowych, próby rozwiązywania problemów z pozycji siły lub drogą wojny. Nasilają się tendencje opozycyjne, możliwe są próby przewrotów państwowych, przejęcia władzy poprzez spiski, intrygi, sprytne manewry. Często dochodzi do zamachów, głośnych zabójstw, procesów sądowych, konfliktów wojennych. Możliwe jest zrywanie umów, nieprzestrzeganie kontraktów i głośne rozwody znanych ludzi. W życiu zwykłych ludzi wskazana jest szczególna ostrożność w życiu osobistym i unikanie podejrzanych znajomości. 25.06 Saturn podejmuje ruch prosty. Waga to znak partnerstwa i pragnienia sprawiedliwości, dlatego przy tym tranzycie związki partnerskie albo się wzmacniają, albo rozpadają się. Z jednej strony ludzie dążą do legalizacji związków, z drugiej zaś stają się zbyt drobiazgowi i wymagający w stosunku do partnera, co wywołuje falę rozwodów. Podczas tego tranzytu obserwuje się dużą ilość ślubów zawieranych przez osoby o dużej różnicy wieku, zaś pragnienie sprawiedliwości prowadzi do zwiększenia liczby procesów sądowych. Saturn w Wadze uwalnia od niepotrzebnych partnerów, a nawet władców (i Stalin, i Breżniew umarli, kiedy Saturn znajdował się w znaku Wagi). W tym czasie weryfikuje się również wiele praw i podejmowane są próby zlikwidowania niesprawiedliwości.

Brak komentarzy: