O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

czwartek, 26 kwietnia 2012

Jak możemy korzystać z energii kamieni?

Jeżeli chcemy, by dany minerał służył nam długo i z pożytkiem, powinniśmy się najpierw z nim „zaprzyjaźnić”, czyli poznać jego możliwości. Prawdziwa wiedźma czy mag doskonale wiedzą, że każdy kamień jest inny, nawet jeśli pochodzi z tego samego gatunku. Nie ma dwóch takich samych bursztynów, agatów czy szafirów. Każdy z nich ma ogólną energię zgodną ze swoją odmianą, lecz oprócz niej posiada jeszcze wibracje indywidualne. Dlatego jeśli nabędziesz jakikolwiek kamień, warto poświęcić trochę czasu na poznanie go i dotarcie do jego osobniczych, indywidualnych energii, dzięki temu będzie Ci służył znacznie skuteczniej i wydajniej, a dodatkowo Ty sam rozwiniesz i wzmocnisz swoją wrażliwość na różnorodne subtelne wibracje, których nie sposób wyczuć w zwykły sposób. W jaki sposób należy się do tego zabrać?
1. Jeśli kupiłeś swój kryształ w sklepie, to w pierwszym rzędzie dokonaj oczyszczenia jedną z podanych powyżej metod.
2. Weź oczyszczony kamień w ręce i poczuj jego wagę, temperaturę i strukturę. Obejrzyj go pod różnym kątem i oświetleniem. Poświęć na to kilka minut. Obserwuj i zapamiętuj (a nawet zapisz) swoje odczucia.
3. Przyłóż kamień do swego ciała (najlepiej w okolicy splotu słonecznego) i wyobraź sobie, iż staje się on częścią Ciebie. Również zaobserwuj swoje odczucia.
4. Połóż minerał przed sobą, zrelaksuj się i obserwuj go przez kilka minut spod przymkniętych powiek. Spróbuj usłyszeć, co on do Ciebie mówi. Zapamiętaj to, co usłyszałeś lub poczułeś.
5. Trzymaj kamień po kilka minut naprzemiennie w każdej ręce. Spróbuj wyczuć różnicę w doznaniach, w zależności od tego, w której ręce trzymałeś kryształ.
6. Połóż się wygodnie i umieść kamień po kolei na każdej czakrze, zaczynając od najniższej. Obserwuj doznania swego ciała.
7. Leżąc wygodnie umieszczaj minerał obok siebie, najpierw nad głową, potem z prawej i lewej strony, a na końcu pod stopami. Obserwuj i zapamiętuj reakcje swego ciała i psychiki.
8. Ponownie weź kamień w ręce i raz jeszcze dokładnie go obejrzyj. Zwróć uwagę na zmiany w jego wyglądzie i swoich odczuciach.
O leczniczych właściwościach kamieni wiedziano już od bardzo dawna. Z ich właściwości korzystali starożytni Egipcjanie, Chińczycy, Hindusi i wiele innych narodów. Metod i sposobów wykorzystania kamieni do poprawy i wzmocnienia zdrowia jest bardzo wiele. Podam tu najbardziej znane i najczęściej stosowane, ale Czytelnik może opracować swoje własne i nie wątpię, że będą one nie mniej skuteczne, ponieważ ich moc wypłynie z indywidualnego, osobistego podejścia tak do nich samych, jak i do zdrowia danej osoby.
Praca z czakrami – odpowiednio dobrane do wibracji danej czakry kamienie układamy na ciele osoby leżącej w miejscach tradycyjnie uznawanych za centra energetyczne:
krocze – czakra podstawy,
spojenie łonowe – czakra seksualna,
okolica pępka – czakra splotu słonecznego,
rejon między piersiami – czakra serca,
krtań – czakra gardła,
okolica między brwiami u nasady nosa – czakra trzeciego oka,
czubek głowy – czakra koronna.
Minerały powinny leżeć tam około 20 minut.
Praca z ciałami subtelnymi – osoba pobierająca energię, dalej będziemy ją nazywać biorcą, gdyż określenie pacjent jest tu niepoprawne, znajduje się w pozycji leżącej, a jej ciało otoczone jest kamieniami odpowiednio dobranymi do poszczególnych ciał subtelnych. Minerały nie powinny stykać się bezpośrednio z ciałem, lecz znajdować się w odległości od 3 cm do 1 metra od biorcy, w zależności od tego, z którym ciałem subtelnym pracujemy (więcej na ten temat w rozdziale „Kamienie a zdrowie”).
Praca z aurą – biorca siedzi lub stoi. Osoba przeprowadzająca zabieg staje z tyłu za biorcą. Trzymając w prawej, „wiodącej” ręce kamień wykonuje nim koliste ruchy przypominające głaskanie wokół ciała biorcy. Drugą ręką dokonuje uziemienia, czyli skierowuje ją otwartą dłonią do dołu.
Woda z kamienia – stosuje się ją wewnętrznie na różne dolegliwości zależnie od rodzaju kamienia, z którego sporządzamy taki uzdrawiający napój. Do przygotowania takiej wody potrzebne są następujące składniki:
– gładki, nieoszlifowany, średni kamień tej odmiany, jaka jest w danym przypadku potrzebna,
– pół litra (jeśli kamień jest duży, może być więcej) destylowanej wody,
– szklany (koniecznie!), gładki pojemnik, który wcześniej należy wyparzyć lub wygotować.
W słoneczny, bezchmurny dzień wlej do pojemnika wodę, włóż kamień i wystaw na działanie promieni słonecznych na 2 godziny, ustawiając go na naturalnym podłożu (drewnie, piasku, trawie itp.). Pojemnik można przykryć, ale koniecznie szklaną pokrywką. Po dwóch godzinach woda nadaje się już do użycia. Jeśli chcemy ją przechowywać dłużej, to należy przelać ją do wyparzonej butelki z ciemnego szkła. Uwaga: nie wolno jej trzymać w pojemniku z czegokolwiek innego!
Ekstrakt z kamieni – jest mocniejszy w działaniu, dlatego nie wolno go zażywać wewnętrznie bez rozcieńczenia. Stosuje się go do kąpieli, inhalacji, do nacierania lub okładów zewnętrznych. Do przygotowania ekstraktu potrzebne są następujące składniki:
– trzy duże lub siedem średnich gładkich, nieoszlifowanych kamieni tej odmiany, jaka jest w danym przypadku potrzebna,
– 250-300 mililitrów destylowanej wody,
– szklany (koniecznie!), gładki pojemnik, który wcześniej należy wyparzyć lub wygotować.
W słoneczny, bezchmurny dzień wlej do pojemnika wodę, włóż kamień i wystaw na działanie promieni słonecznych na 7 godzin, ustawiając go na naturalnym podłożu (drewnie, piasku, trawie itp.). Pojemnik można przykryć, ale koniecznie szklaną pokrywką. Po siedmiu godzinach ekstrakt nadaje się do użycia. W związku z tym, że stosuje się go w niewielkich ilościach, z reguły odmierzanych w kroplach, koniecznie trzeba go przelać do wyparzonej butelki z ciemnego szkła. Uwaga: nie wolno jej trzymać w pojemniku z czegokolwiek innego!
Praca z ciałem fizycznym – odpowiednio dobrany do problemu zdrowotnego kamień umieszczamy bezpośrednio na ciele i mocujemy go bandażem lub przylepcem. Nosimy w zależności od potrzeb od kilku godzin do kilku dni.
Biżuteria zdrowotna – naszyjniki, pierścienie, bransolety, wisiorki, paski i klamry z kamieni szlachetnych noszone nie tylko jako ozdoba, lecz również jako środek leczniczy.
Kamienie i minerały znajdują również swoje zastosowanie jako wahadełka radiestezyjne i różdżki. Są wyjątkowo skuteczne w przywracaniu równowagi energetycznej i wskazywaniu miejsc skażonych negatywnym promieniowaniem. Bywają bardzo pomocne w diagnostyce paramedycznej i wspomaganiu leczenia. Są różne typy kryształowych wahadeł i różdżek, na początek jednak zaleca się przede wszystkim te, które są wykonane z czystego kwarcu lub ametystu.

1 komentarz:

Tolerancyjny pisze...

Droga Pani Alu.

Dziekuję za tego posta. Z dobrodziejstw Pani mądrości często korzystam. "Temat kamieni" jest bliski mojemu sercu, o czym już kiedyś wspominałem.
Byłbym Pani bardzo wzięczny, kiedy niejako przy nadarzającej się okazji, usłyszałbym "coś" o Herkimerze, wokół którego narosło wiele legend.

Pozdrawiam Panią bardzo, bardzo serdecznie.

Edward z Wałbrzycha.