O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

czwartek, 26 kwietnia 2012

Oczyszczanie minerałów

Przy pracy z kamieniami bardzo istotne jest ich oczyszczanie. Można je wykonywać na kilka sposobów, w zależności od warunków i możliwości. Należy również pamiętać o tym, by oczyścić nawet nowe kamienie, jeśli zakupiliśmy je w sklepie. Wszak dotykali ich różni ludzie i pozostawili na nich swoje energie, które mogą być dla Ciebie obce, a nawet szkodliwe.
Oczyszczanie mentalne – ujmujemy kamień w obie dłonie i wyobrażamy sobie, że przepływa przez nie strumień czystej wody lub powietrza, usuwając wszelkie zabrudzenia energetyczne.
Dokładne oczyszczenie energetyczne – do miski nalewamy przegotowanej, ciepłej wody, wrzucamy tam garść soli i zanurzamy w niej kamień na 2 godziny. Następnie wyjmujemy kamień i opłukujemy go pod bieżącą wodą, zaś pozostałą po moczeniu minerału wodę koniecznie wylewamy do ścieków.
Krótkie oczyszczenie energetyczne – stosujemy tylko wtedy, gdy faktycznie na dłuższy rytuał nie mamy czasu. Należy potrzymać kamień przez około 3 minuty pod bieżącą, zimną wodą, a następnie osuszyć czystym gałgankiem z naturalnego włókna.
Oczyszczenie w soli morskiej – umieszczamy kamień w suchej soli morskiej, tak aby był on całkowicie przykryty i pozostawiamy go tam na 2 godziny. Soli tej nie wolno już potem używać. Można też zastosować kąpiel w roztworze soli morskiej: rozpuszczamy 3 łyżki soli morskiej w litrze wody i zanurzamy w niej kamień na 2 godziny. Potem wyjmujemy i wycieramy czystym gałgankiem z naturalnego włókna.
Oczyszczenie ziemią – zakopujemy kamień na 3 dni w ziemi (może być ziemia w doniczce lub skrzynce balkonowej).
Oczyszczanie dźwiękiem – umieszczamy kamień w pobliżu źródła czystego dźwięku (gong, dzwonki wietrzne, kamerton, dzwony świątynne) i pozostawiamy na 20 minut, można posłużyć się nagraniem CD lub magnetofonowym.
Oczyszczanie kadzidłem – zapalamy kadzidło sandałowe lub lawendowe i zanurzamy kamień w jego dymie na 10 minut.
Uwaga: po każdorazowym oczyszczeniu kamieni należy je naładować energetycznie wystawiając na kilkugodzinne działanie promieni słonecznych układając na przykład na parapecie okna.

Brak komentarzy: