O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

środa, 4 kwietnia 2012

Szmaragd i topaz

Szmaragd
Szmaragd jest to najcenniejsza odmiana berylu, która swoją wyjątkową barwę, która występuje we wszelkich odcieniach zieleni, zawdzięcza domieszkom chromu. W języku potocznym funkcjonuje nawet oddzielnie określenie na ten kolor – szmaragdowy. Kamień ten jest przezroczysty lub przynajmniej przeświecający.
Energie ogólne: zapewnia regenerację na wszystkich poziomach, odświeża spojrzenie na życie, sprzyja oświeceniu, zapewnia długowieczność, pomaga żyć w zgodzie ze sobą i Wszechświatem.
Oddziaływanie psychiczne: sprowadza czystą, prawdziwą miłość, pomaga osiągnąć stabilność emocjonalną, równoważy lub usuwa konflikty wewnętrzne, usuwa irracjonalne lęki.
Zastosowanie w magii naturalnej: stosuje się go we wszystkich rodzajach magii. Szmaragd jest szczególnie skuteczny przy wszelkiego rodzaju dywinacji, nasila zdolność do jasnowidzenia. Warto wzmacniać nim rytuały dostatku, gdyż przyciąga dobra materialne. Pochłania zakłócenia zewnętrzne zaburzające emocje. Poprawia zdolność zapamiętywania i usprawnia ogólnie pamięć. Bardzo cenny w magii miłosnej, ponieważ przyciąga do adepta prawdziwą, bezinteresowną miłość.

Topaz
Topaz to jeden z najbardziej popularnych kamieni szlachetnych. Geologicznie zalicza się go do  krzemianu glinu. Ma wyjątkowo szerokie spektrum barw: wszelkie odcienie żółtego, błękitny, jasnoróżowy, fioletowy, czerwony, brązowy, zielony, biały, a nawet bezbarwny. Ma wysoką przejrzystość – jest przezroczysty.
Energie ogólne: wzmacnia organizm, pobudza do aktywności, pogłębia poznanie, rozprasza lęki, zwiększa kreatywność, poszerza zdolności poznawcze, ułatwia współpracę z innymi.
Oddziaływanie psychiczne: usuwa smutek i czarne myśli, wnosi radość, nasila miłość, otwiera na wewnętrzną inspirację, pobudza wyobraźnię, poprawia zdolność do koncentracji.
Zastosowanie w magii naturalnej: stosuje się go we wszystkich rodzajach magii. Przyciąga miłość i powodzenie u płci przeciwnej. Pomaga przewidzieć zachowanie innych. Rozwija zdolność do postrzegania pozazmysłowego. Pozwala wyczuć fałsz i zakłamanie. Sprzyja prowadzeniu interesów i załatwianiu spraw finansowych. Ułatwia zdobywanie i przekazywanie informacji.

2 komentarze:

Bober pisze...

Pani Alicjo,
Z dużym zainteresowaniem czytam wątek poświęcony kamieniom. O sposobach ich używania pisała Pani wiele w swoich książkach. Wiem, że można z nich robić talizmany, używać w różnych rytuałach albo nosić przy sobie.

Dzisiaj chciałam Panią zapytać o połączenie energii kamieni i Run.

Runy, które widziałam w sprzedaży zawsze są wykonane na jednym rodzaju kamienia.
Czy można wykonać, dla własnego użytku, futhark złożony z Run wyrytych na różnych kamieniach odpowiadających im energią i sposobem oddziaływania? (A może skórka nie warta wyprawki?)

Czy takie Runy mogą być przechowywane w jednym woreczku, czy też energie kamieni będą się wzajemnie zakłócać?

Czy kamienie mogą też posiadać „negatywną” energię i czy w związku z tym przed wykonaniem Run trzeba je oczyszczać?

Proszę wybaczyć taką serię pytań, ale w Polsce mamy bardzo mało literatury na ten temat, a chciałabym się solidnie przygotować do kursu.

Pozdrawiam
Bożena Bojko

Alla Chrzanowska pisze...

Pani Bożeno!
Jak najbardziej można zrobić sobei komplet run na różnych kamieniach, zgodnie ze swoim upodoabniem lub tradycyjnym przyporządkowanie (można je znaleźć na talii "Runy potęgi przyrody".
Przed wykonaniem warto kamienie oczyścić i naładować energią słoneczną. Jak to zrobić mogę napisać na blogu
Trzymać można je w jednym woreczku, ale oczywiście najpierw trzeba je zainicjować