O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

środa, 1 grudnia 2010

Mannaz

Następną runą futharku klasycznego jest mannaz:


Mannaz pobudza w człowieku jego potencjalne możliwości, pozwala ujawnić ukryte zdolności i talenty, rozwija pomysłowość, inspiruje i zachęca do działania w grupie. Poza tym uspokaja i nastawia pokojowo wrogów, neutralizuje ich negatywne działania, a zawiść i złe życzenia odsyła do tych, którzy chcą człowiekowi zaszkodzić. Mannaz znacząco ułatwia komunikację i współpracę w zespole, łączy wspólną ideą, dążeniem czy pomysłem, a przy tym nie pozwala tracić sił na jałowe dyskusje czy działania. Doskonale chroni przed plotkami, pomówieniami i oszczerstwami, choć trzeba pamiętać, że może ujawnić prawdę wbrew naszej woli. Runa ta świetnie się sprawdza wtedy, gdy poprawa danej sytuacji zależy od konkretnego człowieka, w tym wypadku wizualizujemy (projektujemy) tę runę, jakby nakładając ją na tą osobę bądź jeśli mamy jej fotografię – rysujemy ją na jej odwrocie. Tradycyjnie stosowano tę runę do poszukiwania osób zaginionych lub nawiązania kontaktu z kimś, kto się od nas oddalił. W tym celu rysuje się mannaz na kartonie kolorem popielatym. Karton powinien mieć wymiary standardowego zdjęcia. Jeśli znamy imię poszukiwanej osoby zapisujemy je runami na odwrocie. Następnie o 12 w nocy, na przybywającym Księżycu (od nowiu do pełni) stawia się karton na stole (biurku) przeznaczonym do pracy ezoterycznej i po obu jego stronach stawiamy dwie świece, na których wcześniej wycinamy po jednej runie dagaz i zapalamy je, zaś przed kartonem z narysowaną mannaz stawiamy spodek z wodą, na którym rysujemy kolejno wskazującym palcem wiodącej ręki* podczas wypowiadania podanych poniżej słów runy: mannaz, laukaz, dagaz i obracając palec w wodzie (powstanie maleńki wir) robimy konkretne zamówienie, np. „Runy mannaz, laukaz i dagaz! Przyprowadźcie do mnie (tu należy wymienić czy imię, czy funkcję, czy profesję poszukiwanej osoby). Dziękuję wam!”. Rytuał należy powtarzać co noc, aż dana osoba się pojawi, zostanie odnaleziona bądź skontaktuje z nami

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Witam serdecznie Pani Alicjo
Czy można użyć tej Runy w sytuacji gdy dziecko ma problemy z rówieśnikami w szkole (przemoc fizyczna i psychiczna)? Oczywiście rodzice robią, co mogą w tej sprawie, ale może można jeszcze pomóc w ten sposób? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam Panią bardzo serdecznie!
Małgosia

Alla Chrzanowska pisze...

Owszem, ale warto ją wzmocnić runą algiz.

Anonimowy pisze...

Serdecznie dziękuję Pani Alicjo.
Pozdrawiam.
Małgosia