O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

środa, 29 czerwca 2011

Chabry i dzwonki

W magii mocy niezastąpione są kwiaty, szczególnie te, które kwitną o tej porze roku. Postanowiłam więc przybliżyć Wam te najbardziej popularne rosnące dziko i w ogrodach.

Chabry (bławatki)
Chaber bławatek (Centaurea cyanus) to jednoroczna roślina o prostej, gałęzistej łodydze, osiągająca wysokość od 20 do 90 cm. Liście mają kształt lancetowaty. Pojedyncze koszyczki kwiatowe osiągają średnicę 2 – 3 cm i charakteryzują się intensywnie niebieską barwą. Występuje przede wszystkim na polach uprawnych, gdzie jest traktowany jako uciążliwy chwast.  Jego zmodyfikowane formy są uprawiane w ogródkach jako roślina ozdobna. Kwitnie od maja do września.
Energie ogólne: dodaje energii in, pozwala zrozumieć znacznie prostoty w życiu, pomaga w wyznaczeniu sobie celu i konsekwentnym dążeniu do niego, nasila radość życia.
Główne przesłanie: jeśli przestaniesz wątpić w siebie, to zrealizujesz każdy swój zamiar i osiągniesz to, do czego dążysz.
Oddziaływanie psychiczne: pomaga cieszyć się drobiazgami, wzmaga odczuwanie piękna w każdym jego przejawie, wzmacnia poczucie wartości własnej, usuwa nadmierny autokrytycyzm.
Używane części rośliny: płatki, kwiatostany, liście.
Zastosowanie w magii naturalnej:
– miłosnej: pobudza uczciwość i lojalność w związkach, pozwala na spontaniczny, radosny seks, usuwa oziębłość płciową u kobiet, pomaga mężczyznom lepiej zrozumieć erotyczne potrzeby partnerki. Stosuje się płatki i całe kwiatostany,
– obfitości: przyciąga bogactwo, chroni stan posiadania i pomaga w jego pomnożeniu, pomaga dokonać zmian w podejściu do pieniędzy. Stosuje się całe kwiatostany,
– rozstania: pomaga uwolnić się od niepotrzebnych obciążeń, ułatwia pozbycie się negatywnych stanów psychicznych: smutku, melancholii, zniechęcenia. Pomaga zakończyć destrukcyjne związki. Stosuje się płatki, kwiatostany, liście.
Oddziaływanie zdrowotne: działa moczopędnie i poprawia przemianę materii, reguluje przemianę materii i leczy zaburzenia żołądkowe. Bywa pomocny w odchudzaniu. Przynosi ulgę w chorobach nerek. Zewnętrznie stosuje się go do kąpieli leczących rany i owrzodzenia oraz jako składnik do pielęgnacji włosów. Jest skutecznym lekiem w zapaleniu spojówek. W lecznictwie stosuje się płatki kwiatów wyskubane z kwiatostanu.

Dzwonek
Dzwonek rozpierzchły (Campanula patula) to roślina dwuletnia osiągająca wysokość do 60 cm, o lancetowatych liściach i niebiesko-fioletowych kwiatach dochodzących średnicą do 2,5 cm. Kwiaty mają długą koronę w połowie rozciętą na pięć płatków. Przy słonecznej pogodzie kwiatostan otwiera się szeroko i wznosi ku górze, zaś przy pogodzie pochmurnej i w nocy zamyka się i zwisa ku ziemi. Lubi łąki, pobocza dróg, widne lasy i zarośla. Jego zmodyfikowane formy można spotkać w ogródkach kwiatowych. Kwitnie od maja do sierpnia.
Energie ogólne: dodaje energii in, pomaga przywołać miłość, ułatwia okazywanie uczuć, odświeża namiętność w długotrwałych związkach, wnosi ciepło i zrozumienie we wszelkie relacje.
Główne przesłanie: jeśli przestaniesz się bać swoich uczuć i zechcesz je okazywać innym, Twoje relacje z ludźmi staną się ciepłe, serdeczne i naturalne.
Oddziaływanie psychiczne: harmonizuje uczucia i namiętności, usuwa strach przed bliskością i miłością, pozwala zrozumieć innych i zaakceptować ich takimi, jakimi są.
Używane części rośliny: płatki, kwiatostany, liście.
Zastosowanie w magii naturalnej:
– miłosnej: pozwala osobom samotnym spotkać wymarzonego partnera, ułatwia nawiązanie kontaktu emocjonalnego, łagodzi nieśmiałość i zahamowania seksualne. Stosuje się płatki i kwiatostany,
– sprawiedliwości i żniw: zastosowany w odpowiednich rytuałach pomaga załatwić sprawy urzędowe, pozwala wygrać sprawy sądowe (o ile słuszność jest po naszej stronie), pomaga odzyskać to, co nam się słusznie należy. Stosuje się całe kwiatostany i liście,
– pieniądza: przyciąga okazje do zarobienia pieniędzy, ułatwia zdobycie awansu, chroni pieniądze przed kradzieżą i zgubieniem, bywa używany do ochrony domu przed pożarem i włamaniem. Stosuje się kwiatostany i liście.
Oddziaływanie zdrowotne: wpływa kojąco na skórę, szczególnie dłoni i stóp. Kąpiele w naparze z płatków dzwonka poprawiają krążenie i działają uspokajająco. Natomiast maseczka z ich płatków doda blasku skórze. Tonik zrobiony z całych kwiatostanów doskonale zastąpi ten kupowany w sklepie, a to zaś umożliwi pozbycie się oddziaływania szkodliwych czynników chemicznych.

Brak komentarzy: