O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

czwartek, 14 lipca 2011

Magia urody

Kwiaty są niezastąpionym środkiem poprawiajacym urodę. Oto kilka recept jak wykorzystać je w tym celu.
Tonik różany
Nadaje się do każdego rodzaju cery (również dla panów). Przyrządza się go w dowolnym momencie z następujących składników:
– trzy szklanki płatków dowolnej róży, byle nie uprawianej przy pomocy środków chemicznych,
– pół litra białego wytrawnego wina,
– dwie łyżki spirytusu,
– 10 kropli olejku różanego,
– litrowy, szklany pojemnik,
– naturalny korek.
Do wygotowanego, litrowego pojemnika wsypujemy pokrojone płatki róży. Polewamy je najpierw spirytusem, odczekujemy 15 minut i dodajemy wino i korkujemy. Macerujemy przez 2 tygodnie, potrząsając raz dziennie pojemnikiem. Po upływie 2 tygodni odcedzamy, dodajemy olejek różany i zlewamy do ciemnych buteleczek. Gotowy preparat przechowujemy w ciemnym miejscu. Stosujemy tylko zewnętrznie. Okres trwałości i przydatności do użytku – pół roku.

Kąpiel antystresowa
Ciągły pośpiech i stresy, jakim poddawany jest nasz organizm powoduje, że cierpimy na dolegliwości nerwowe, bezsenność i nie umiemy zrelaksować się. Temu wszystkiemu zapobiega oraz usuwa inne skutki stresu kąpiel z następujących składników:
100 g kwiatów lawendy,
100 g kwiatów rumianku,
100 g ziela dziurawca,
– trzy litry niechlorowanej, wrzącej wody
– średniej wielkości płócienny woreczek.
Pora zażywania tej kąpieli nie ma znaczenia. Zioła wymieszaj i przesyp do woreczka. Następnie należy go zalać wrzącą wodą (najlepiej w dużym garnku) i pozostawić pod przykryciem na 20 minut, po czym przecedzić, woreczek wycisnąć i uzyskany płyn wlać do wanny wypełnionej wodą o temperaturze 36°C. Czas trwania kąpieli nie powinien przekroczyć 20 minut.

Kąpiel na cellulitis
Najlepszym momentem na tę kąpiel jest czas ubywającego Księżyca (od pełni do nowiu). Potrzebne do jej przygotowania są:
– dwie łyżki stołowe kwiatów nagietka,
– jeden litr zimnej wody.
Kwiaty należy zalać zimną wodą i pozostawić pod przykryciem na kilka (3-4) godzin, po czym ogrzewać pod przykryciem na wolnym ogniu przez 15 minut. Po tym czasie należy je przecedzić i uzyskany napar wlać do wanny wypełnionej wodą o temperaturze 36°C. Czas trwania kąpieli nie powinien przekroczyć 15 minut.

Kąpiel na zespół napięcia przedmiesiączkowego
Dolegliwość zespołu napięcia przedmiesiączkowego coraz częściej dale się we znaki współczesnym kobietom stając się z jednej strony przyczyną niewybrednych żartów, a z drugiej utrudniając wykonywanie codziennych obowiązków. Również i w tym wypadku z pomocą spieszy magia Natury. Do takiej kąpieli używamy:
– dziewięć kropli olejku lawendowego,
– sześć kropli olejku różanego.
Przy tej kąpieli ważne jest zachowanie proporcji pomiędzy ilością zastosowanych olejków, które zakrapiamy do wanny wypełnionej wodą o temperaturze 37°C. Czas trwania kąpieli od 10 do 15 minut.

Kąpiel na nadwagę
Nie jest to kąpiel, która sprawi, że schudniemy samoistnie, ale połączona z ruchem i rozsądną dietą w znaczący sposób będzie wspierać proces utraty zbędnych kilogramów. Do jej przygotowania potrzebujemy:
100 g kwiatów lawendy,
100 g naziemnej części fiołka trójbarwnego,
100 g kłączy tataraku,
– trzy litry wrzącej wody.
Zioła wymieszać, zalać trzema litrami wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Następnie należy je przecedzić, a napar wlać do wanny wypełnionej wodą o temperaturze 36-37°C. Czas trwania kąpieli około15 minut. Można ją stosować 2-3 razy w tygodniu o dowolnej porze cyklu Księżyca.

Brak komentarzy: