O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

piątek, 15 lipca 2011

Wrzos

Dziś kończymy opis najpopularniejszych i najczęściej stosowanych w magii kwiatów.

Wrzos zwyczajny
Wrzos zwyczajny (Calluna vulgaris) to zawsze zielony, bujnie i gęsto rozgałęziony krzew osiągający wysokość nawet do 1 m z gęstym kłębem korzeni. Łodyżki tej rośliny są cienkie, szaro-brązowe, wzniesione prosto lub płożące się, liście drobne i przylegające, w lecie mają kolor ciemnozielony, zimą – brunatno-czerwony. Kwiaty są jasno fioletowo-różowe, rzadko białe, w pełnym rozkwicie schylone w dół. Rośnie na otwartych torfowiskach, suchych lasach, głównie sosnowych i brzozowych, na piaszczystych wydmach. Często tworzy tak zwane wrzosowiska, zajmując ogromne połacie terenu. Kwitnie od lipca do listopada.
Energie ogólne: dodaje energii jang, ma działanie oczyszczające, ochronne i wspomagające, chroni przed agresją, złością i zawiścią, pomaga przezwyciężyć zło.
Główne przesłanie: zatroszcz się o innych, a wtedy przekonasz się, że Twoje troski i zmartwienia nie są tak wielkie, jak Ci się do tej pory wydawało.
Oddziaływanie psychiczne: dodaje cierpliwości, wzmaga wytrzymałość fizyczną i psychiczną, uwrażliwia, nasila empatię, współczucie, wpływa dodatnio na harmonię z otoczeniem.
Używane części rośliny: kwiatostany, cała naziemna część rośliny, kłącza.
Zastosowanie w magii naturalnej:
– miłosnej: usuwa niedomówienia między partnerami, czyni związek stabilnym i harmonijnym, ułatwia okazywanie czułości, pomaga przerwać tzw. „ciche dni”. Stosuje się kwiatostany, całą naziemną część rośliny,
– sprawiedliwości i żniw: sprawia, iż to, co jest zawiłe i skomplikowane – rozjaśnia się, nasila poczucie sprawiedliwości wewnętrznej. Stosuje się kwiatostany, całą naziemną część rośliny,
– mocy: ułatwia radzenie sobie w sytuacjach ekstremalnych, dodaje sił, odwagi i wytrzymałości, wspiera rozwój osobowości, wzmacnia siłę woli. Stosuje się kwiatostany, całą naziemną część rośliny,
– rozstania: pozwala rozstać się z tym, co nas hamuje, usuwa uzależnienie od innych ludzi, przyspiesza kończenie wszelkich działań. Stosuje się kwiatostany, całą naziemną część rośliny.
Oddziaływanie zdrowotne: kwiaty wrzosu wykazują właściwości napotne, moczopędne, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i ściągające, w związku z tym stosuje się je w stanach zapalnych dróg moczowych, w kamicy nerkowej, w przypadku reumatyzmu, w nieżytach żołądka i jelit, przy biegunkach i złej przemianie materii. Kąpiel w naparze z całej rośliny ma działanie uspokajające, zaś zastosowana miejscowo łagodzi grzybicę. Stosuje się kwiatostany, całą naziemną część rośliny.

A na koniec niezwykły rytuał.
Czar kobiecości
Każda z kobiet chciałaby być atrakcyjna i wzbudzać zainteresowanie płci odmiennej. Niestety, w dzisiejszych czasach mas media robią wszystko, by wpędzić kobiety w kompleksy. Jeśli się nie jest wieszakiem na ubrania z zaawansowaną anoreksją i ustami wywiniętymi jak u Murzyna noszącego w nich od wczesnego dzieciństwa wielkie, mosiężne koło, to nie spełnia się kryteriów wymaganych od atrakcyjnej kobiety. Przez to zapomniałyśmy, że są różne gusta, że jednemu mężczyźnie podobają się kobiety pulchne, drugiemu o dużym biuście, trzeciemu o długich nogach, a jeszcze innemu te, o pulchnym tyłeczku i szerokich biodrach. Rytuał ten pomaga podnieść atrakcyjność kobiety w jej własnych oczach, a czasami tylko to jest potrzebne, by spotkać mężczyznę, który będzie zachwycony swoją partnerką. Dzięki tej praktyce można zaoszczędzić wiele nerwów i pieniędzy, które trzeba by było wydać na operacje plastyczne. Wykonuje się go przy pełni Księżyca, wieczorem, gromadząc wcześniej następujące akcesoria:
– dwa pąki czerwonej róży, jeśli nie przekroczyłaś 25 roku życia,
– dwie czerwone róże w pełni rozkwitu, jeśli masz więcej niż 25 lat,
– suche płatki słonecznika,
– suche płatki kaczeńca,
– suche kwiatostany fiołka,
– suche kwiatostany jaśminu,
– jedną czerwoną świecę,
– kociołek do spalania ziół,
– woreczek z białego, naturalnego materiału.
Rytuał należy zacząć od tego, że przez pięć dni należy nosić róże na piersiach (najlepiej ukryte w biustonoszu). Następnie wieczorem przy pełni Księżyca należy zapalić świecę, ustawić kociołek w takim miejscu, by przy spalaniu ziół nie było groźby pożaru, wrzucić do niego róże i spalić je. Popiół, który się wytworzy po spaleniu trzeba przesypać do woreczka. Zabieg spalania należy powtórzyć oddzielnie z każdym kwiatem. Zebrany w woreczku popiół należy nosić przy sobie aż do następnej pełni Księżyca. Po tym czasie powierzamy popiół wodzie. Jeśli rezultat nie zadawala Cię, możesz cały rytuał powtórzyć po miesiącu, podczas kolejnej pełni Księżyca.


Brak komentarzy: