O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

czwartek, 29 września 2011

Astrologiczna prognoza na IV kwartał 2011

Słońce w Wadze – weszło w ten znak 23 września i pozostanie do 23 października. Szczególnie korzystnie wpłynie na wszystkie znaki żywiołu powietrza (Wagi, Wodniki i Bliźnięta). Sprzyjać będzie wszelkim sprawom wiązanym z nauką, zdawaniem egzaminów, uzyskiwaniem certyfikatów oraz samokształceniem. Jest to też dobra pora na zakładanie spółek i różnego rodzaju twórcze działania powiązane ze współautorstwem oraz wymianą myśli i doświadczeń. To czas, który warto wykorzystać na różnego rodzaju działania upiększające najbliższe otoczenie, jak i te, które mają na celu poprawę imagu jednostki. Słonce w tym znaku sprzyja też wszelkim sprawom miłosnym, więc jeśli ktoś na ten czas planuje ślub lub wspólne zamieszkanie z ukochaną osobą może liczyć na udane życie.
Słońce w Skorpionie – wejdzie w ten znak 23 października i pozostanie do 22 listopada. Szczególnie korzystnie wpłynie na wszystkie znaki żywiołu wody (Raki, Skorpiony i Ryby). To doskonały moment na zajęcie się sportem, a przynajmniej zadbanie o swoją kondycję i poprawę stanu zdrowia oraz podniesienie poziomu witalności. Jest to też odpowiedni moment na uregulowanie spraw finansowych, pozbycie się długów i innych zobowiązań, a szczególnie związanych z „cudzymi pieniędzmi”. Pobyt Słońca w Skorpionie warto też wykorzystać na sporządzenie testamentu, uregulowanie spraw spadkowych czy związanych z darowiznami. Warto teraz zakończyć stare sprawy, które ciągną się za nami od dawna i nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Wielu z nas poczuje teraz przypływ energii seksualnej, ale lepiej swoje potrzeby w tym zakresie realizować w stałych związkach, gdyż inna planeta (Saturn) stoi na straży wierności i wszelkie „skoki w bok” zostaną szybko zdemaskowane.
Słońce w Strzelcu – Słońce wejdzie w ten znak 22 listopada i pozostanie do 22 grudnia i będzie szczególnie mocno wspierać znaki żywiołu ognia (Barany, Lwy i Strzelce). Wszystkich natomiast zachęci do nasilenia różnego rodzaju działań i aktywności. Jest to też dobra pora na otwieranie nowego biznesu, rozszerzanie prowadzonej działalności gospodarczej, zdobywanie nowych rynków zbytu i korzystnych kontraktów w tym międzynarodowych. Jeśli ktoś planuje na ten czas wyjazd zagraniczny lub kontakty z obcokrajowcami na pewno będzie zadowolony z efektów. Jest to też dobra pora na wszelkiego rodzaju działania mające na celu rozszerzenie zakresu wpływów, umocnienie pozycji, obejmowanie wyższych lub bardziej prestiżowych stanowisk i realizowanie zaplanowanych wcześniej spraw. Jest to szczególnie korzystny okres dla Baranów, gdyż opiekuńcza planeta Strzelca (Jowisz) wędruje właśnie przez znak Barana i dodaje osobom spod tego znaku sił i energii.
Merkury – 4 października wchodzi do znaku Wagi, by przebywać w nim do 14 i wspierać sprawy partnerskie w każdym znaczeniu tego słowa, a więc i miłosne, i związane z biznesem. Razem ze Słońcem szczególnie sprzyjają zawieraniu umów, kontraktów, spółek i małżeństw. To dobra pora na prowadzenie rozmów, pertraktacji, ale również na podejmowanie nauki i zdawanie egzaminów. Obie te planety będąc w Wadze mocno wspierają wszystkich ludzi pióra. Natomiast 14 października Merkury wchodzi do znaku Skorpiona koncentrując naszą uwagę na sprawach finansowych i światopoglądowych wzmacniając w tym zakresie wpływ naszej gwiazdy. W Skorpionie Merkury przebywa do 3 listopada, by w tym dniu wejść do Strzelca zachęcając do podjęcia nauki języka obcego, kontaktów z dalszymi krewnymi i znajomymi z zagranicy. A także do zajęcia się sprawami zawodowymi, gdyż teraz łatwiej o podwyżkę, a nawet awans. Merkury w Strzelcu będzie do końca roku, z tym, że od dnia 25 listopada do 15 grudnia poruszać się będzie ruchem retrogradacyjnym, co zaszkodzi powyższym sprawom, dlatego należy w tym czasie zachowywać dużą ostrożność tak w sprawach finansowych, jak i w kontaktach międzyludzkich.
Wenus – Wenus i w tym kwartale porusza się w ruchu prostym, a więc nie powinna przysparzać specjalnych problemów w podlegających jej dziedzinach, a szczególnie w sferze relacji męsko-damskich. Znajdując się do 9 października w znaku Wagi, gdzie czuje się świetnie będzie wpływać korzystnie na sprawy partnerskie, miłosne, uczuciowe i osobisty komfort. Jest to doskonała pora upiększanie mieszkań i domów, a także na zajmowanie się swoim wyglądem zewnętrznym. Waga to znak Wenus, więc jej oddziaływanie bywa tu bardzo mocne i warto je wykorzystać – rozpocząć dietę, wybrać się do kosmetyczki, fryzjera, masażysty. Waga, to znak estetów i znawców sztuki, jeśli więc ktoś nosi się z zamiarem rozpoczęcia jakiegoś przedsięwzięcia artystycznego, to jest to doskonały moment na to. 10 października Wenus wchodzi do znaku Skorpiona, gdzie będzie przebywać do 3 listopada
kierując swoje oddziaływanie na sprawy światopoglądowe, a nawet filozoficzne rozważania o sensie istnienia, życiu i śmierci, systemie wartości itp. Choć nie jest toteż  najgorszy moment na załatwianie spraw kredytowych, zabieganie o pożyczkę i wykorzystanie „cudzych” pieniędzy na rozwój własnego biznesu. Od 3 do 27 listopada Wenus będzie wędrować przez znak Strzelca, przynosząc czas wzniosłej, w dużym stopniu wymyślonej idealnej miłości. Ludzie nie akceptują tego, co jest w realnym życiu. Człowiek pragnie miłości prostej, szczerej, bezinteresownej, wiara w którą w tych dniach wzrasta znacząco. On wierzy, że można ją znaleźć, tylko trzeba dobrze poszukać, więc wyrusza w drogę. I co dziwne, daleko od domu może ją faktycznie spotkać. Romans często bywa burzliwy, a plany na przyszłość bardzo optymistyczne, jeśli oczywiście wszystko nie rozwieje się jak dym, kiedy Wenus wejdzie w znak żywiołu ziemi i zażąda konkretów. Na konferencji, podczas zjazdu, sympozjum, szczególnie międzynarodowego można spotkać swoją miłość lub nawiązać kontakty biznesowe. Możliwe są niewielkie dochody dzięki podróżom, organizowaniu konferencji, pracy naukowej itp. Podróże w tym czasie sprawiają wiele przyjemności i towarzyszą im romantyczne przygody. To dobry tranzyt na ślub i podróż poślubną.
Od dnia 27 listopada do 21grudnia Wenus będzie przebywać w znaku Koziorożca. Na miejsce iluzji i idealizmu przychodzi opanowanie w okazywaniu uczuć, surowość ocen i oględność. Jeśli w tym czasie rozpoczynają się romantyczne relacje, to z dużym prawdopodobieństwem można mówić o poważnych zamiarach. Co prawda burzliwych objawów miłości i namiętnych wyznań raczej nie należy oczekiwać – uczucia, pragnienia i instynkty znajdują się pod surową kontrolą rozumu. Jest to czas umacniania stosunków, dlatego warto go wykorzystać na ślub lub podpisanie intercyzy. To samo dotyczy współpracy biznesowej – umowa o założeniu spółki podpisana przy tym tranzycie obiecuje stabilną i długotrwałą wspólną działalność, sukcesy w biznesie, szczególnie związanym z wenusjańską specyfiką. W dniu 21 grudnia Wenus wchodzi do znaku Wodnika i pozostanie tam do 15 stycznia W tym czasie ludzie stają się bardziej przyjaźni, uczynni, dyplomatyczni, towarzyscy, łatwo nawiązują znajomości i szukają osób podzielających ich poglądy. Zainteresowanie daną osobą może pojawić się w trakcie intelektualnej rozmowy z oryginalnym człowiekiem, nierzadko obdarzonym niezwykłymi zdolnościami lub wykonującym ciekawy zawód. Nierzadko przy tym tranzycie pojawia się „miłość od pierwszego wejrzenia”, mogą „otworzyć się oczy” i człowiek, który przez długi czas był obok i nigdy nie traktowało się go inaczej, jak przyjaciela, zaczyna wywoływać inne, głębsze uczucia. Jeśli miłość rozpoczynająca się przy tym tranzycie nie połączyła ludzi o wspólnych zainteresowaniach, to wybuchając jasnym płomieniem, szybko gaśnie, chociaż pozostawia ciepłe wspomnienia. Uczucia w tym czasie zazwyczaj są intensywne, nasycone, zdolne do wywołania wstrząsu psychicznego i dużych zmian w życiu. Ze względu na nowe wrażenia ludzie są gotowi na wszelkie przygody. Jest to bardzo dobry czas dla osób twórczych, a jeśli przy tym są oni zakochani, to potrafią stworzyć wielkie dzieła. Przy tym tranzycie jest możliwość zarobku lub przypływu pieniędzy dzięki współpracy lub poprzez przyjaciół, mecenasów, sponsorów. Może pojawić się nieoczekiwana, ale perspektywiczna propozycja biznesowa. To dobra pora na działalność społeczną.
Mars – także przez cały ten kwartał porusza się w ruchu prostym, co bezsprzecznie jest bardzo korzystne. Do 12 listopada znajduje się w znaku Lwa, gdzie aktywność znów się podwyższa, a ludzie zaczynają przejawiać inicjatywę i chcą pokazać siebie w działaniu. We wszystkich działaniach dokonywanych w tym czasie jest pewien nalot patosu, pompatyczności, pozornego znaczenia i ważności tego, co się dzieje. Przypomina to trochę świętowanie w czasach zastoju. Choć przed ich oczami rozgrywają się uroczystości, ludzie potrafią wprost i bez uprzedzeń wypowiedzieć swój punkt widzenia. Jest to dobra pora na podejmowanie nowych inicjatyw w każdej sferze życia. Od 13 listopada do końca roku Mars będzie wędrował przez znak Panny. To najlepszy czas dla pracodawców. Ludzie stają się bardziej pracowici, dokładni i staranni. Cała ich energia ukierunkowana jest na pracę. Ci, którzy jej nie mają, zaczynają gorliwie poszukiwać zatrudnienia, zaś ci, którzy ją mają, pogrążają się w niej całkowicie. Mars w Pannie stara się zaprowadzić wszędzie porządek, ustawić wszystko na miejscu, policzyć, sprawdzić i zaprotokołować. Sprawy, które rozpoczną się przy Marsie w Pannie zazwyczaj rozwijają się niespiesznie, są średnio zyskowne, ale nieustannie bywają poddawane zmianom mającym na celu ich udoskonalenie, co grozi ugrzęźnięciem w drobiazgach. W tym czasie wzrasta rola powiązań zawodowych, najbardziej aktualne i palące stają się kwestie związane z warunkami pracy, podwyższeniem kwalifikacji, przekwalifikowania się, wzrostem wydajności i jakości produkcji i profilaktyką zdrowotną. Propagowany jest zdrowy tryb życia, pojawiają się nowe diety i sposoby na odchudzanie, a ludzie chętnie z nich korzystają. W ogóle ludzie w tym czasie przypominają mrówki – wszyscy gdzieś biegną, a obserwatorowi z boku wydaje się, że ten powszechny ruch jest chaotyczny. Ale jest to pozorne wrażenie, gdyż każda osoba wie, dokąd i po co idzie. Każdy ma swoje zadanie, swoje obowiązki i powinności. Wszyscy są czymś zajęci i zachęcić ich czy przestawić na coś innego w tych dniach jest bardzo trudno. W tym czasie wszyscy są zajęci zwykłymi sprawami, które nie przynoszą ni sławy, ni pieniędzy, lecz zapewniają czyste sumienie i poczucie dobrze wypełnionego obowiązku.
Jowisz – przez cały ten kwartał wędruje przez znak Byka, z tym, że aż do 26 grudnia posuwa się ruchem wstecznym, co zapowiada duże straty i ubytki. Państwo może podejmować niepopularne społecznie decyzje mające na celu wyrównanie finansowego bilansu. Należy teraz z dużą ostrożnością dokonywać operacji finansowych, unikać dużych zakupów i zrezygnować z transakcji dotyczących nieruchomości.
Saturn – przez cały ten kwartał przemieszcza się ruchem prostym przez znak Wagi. W tym okresie możliwe jest wzmocnienie stosunków dobrosąsiedzkich, nawiązanie trwałych związków, jak i międzynarodowe napięcia, wzajemne ultimatum czy opór. Jest to czas rozejmu, separatystycznych pertraktacji i rozwiązywania problemów drogą dyplomacji, choć możliwe są też otwarte konflikty, w tym także zbrojne, chociaż niezbyt jaskrawe i zdarzają się jedynie w przypadku poważnych dodatkowych wskaźników. Najczęściej sprawa kończy się międzynarodowym skandalem, zerwaniem stosunków dyplomatycznych lub głośnymi publicznymi wystąpieniami. Saturn w Wadze na szczęście jest dość silny i potrafi pohamować wojenne porywy. Waga to znak partnerstwa i pragnienia sprawiedliwości, dlatego przy tym tranzycie związki partnerskie albo się wzmacniają, albo rozpadają się. Z jednej strony ludzie dążą do legalizacji związków, z drugiej zaś stają się zbyt drobiazgowi i wymagający w stosunku do partnera, co wywołuje falę rozwodów. Podczas tego tranzytu obserwuje się dużą ilość ślubów zawieranych przez osoby o dużej różnicy wieku, zaś pragnienie sprawiedliwości prowadzi do zwiększenia liczby procesów sądowych. Saturn w Wadze uwalnia od niepotrzebnych partnerów. W tym czasie weryfikuje się również wiele praw i podejmowane są próby zlikwidowania niesprawiedliwości.

Brak komentarzy: