O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

środa, 21 grudnia 2011

Astrologiczna prognoza na I kwartał 2012

Słońce w Koziorożcu – Słońce wejdzie w ten znak rozpoczynając astronomiczną zimę 22.12.2011 i będzie w nim przebywać do 20.01.2012. Okres ten sprzyja wszystkim znakom ziemskim (Koziorożcom, Bykom i Pannom), a pozostałych zachęca do poważnego traktowania swoich zadań i obowiązków. To czas budowania podwalin, robienia dalekosiężnych planów i ciężkiej pracy, która jednak, jeśli zostanie wykonana sumiennie przyniesie konkretne i trwałe rezultaty. Nie jest to co prawda odpowiedni moment na błyskotliwe wystąpienia i zmiany image, ale prowadzone w tym czasie rozmowy, pertraktacje i ustalone uzgodnienia będą stabilne i zostaną wypełnione co do joty.
Słońce w Wodniku – Słońce wejdzie w ten znak 20.01.2012 i pozostanie w nim do 19.02.2012. Opiekuje się w tym czasie nie tylko Wodnikami, ale i pozostałymi znakami żywiołu powietrza (Waga, Bliźnięta). Zachęca do kontaktów, spotkań z przyjaciółmi, nawiązywania nowych znajomości oraz uczestnictwa w życiu towarzyskim i imprezach kulturalnych. Sprzyja kontaktom z obcokrajowcami i wyjazdom zagranicznym. Jest to również dobry moment na rozpoczęcie nauki języków obcych, podejmowanie nauki i rozszerzania wiedzy, zdawanie egzaminów, zawieranie umów i kontraktów, choć każdą informację należy dokładnie sprawdzić, a przed złożeniem podpisu na jakimkolwiek dokumencie warto dokładnie go przeczytać.
Słońce w Rybach – Słońce wejdzie w ten znak 19.02.2012 i będzie w nim do 20.03.2012 patronując Rybom i pozostałym znakom wodnym (Rakom i Skorpionom). To dobry moment, by zająć się swoim życiem uczuciowym, poprawić relację z ukochaną osobą i bliskimi ludźmi. Szczerość i otwartość w sferze emocjonalnej zaowocuje lepszym wzajemnym zrozumieniem między partnerami, ułatwi życie rodzinne i poprawi nastrój, który u wielu z nas pod koniec zimy nie jest najlepszy. Znużeni tą porą roku możemy odczuwać pogorszenie stanu zdrowia, którym należy teraz zająć się z całą starannością i nie lekceważyć żadnych dolegliwości, w tym także (a może przede wszystkim) psychicznych.
Merkury – do 08 stycznia przemieszczać się będzie przez znak Strzelca zachęcając do ekspansji w każdym znaczeniu tego słowa, a szczególnie do zabiegów mających na celu powiększenie dochodów i rozwój kariery. Może też przynieść nowe i perspektywiczne znajomości z obcokrajowcami lub osobami powracającymi z zagranicy. Od 09 stycznia Merkury zacznie się przemieszczać przez znak Koziorożca, sprzyjając sprawom zawodowym, ułatwiając zdawanie egzaminów, przynosząc postępy w pracy związanej ze słowem mówionym i pisanym. Będzie też w tym czasie sprzyjać handlowi, zdobywaniu informacji, wszelkim działaniom biznesowym, twórczości literackiej, a wchodząc 28 stycznia w znak Wodnika także kontaktom towarzyskim, ważnym rozmowom, podróżom i wyjazdom oraz kontaktom z cudzoziemcami. W Wodniku będzie przebywać krótko, bo tylko do 14 lutego, warto więc dobrze wykorzystać ten okres, gdyż wchodząc do znaku Ryb skieruje naszą uwagę na kontakty między bliskim ludźmi, szczere rozmowy o uczuciach i emocjach, może przynieść wizytę krewnych lub odwiedziny u nich. Jest to też dobra pora na kampanię reklamową produktów przeznaczonych do domowego użytku, jak też na premiery dowolnych dział sztuki. W tym znaku też będzie przebywać krótko i 03 marca wejdzie do znaku Barana przynosząc z jednej strony wzrost energii, ale z drugiej skłonność do ryzykownych działań. W związku z tym należy zachować dużą ostrożność przy podejmowaniu decyzji i bez potrzeby nie szarżować. W znaku tym Merkury pozostanie do 12.marca w ruchu prostym, a od 13 zacznie poruszać się ruchem wstecznym. W związku z tym może pojawić się niecierpliwość w stosunku do poglądów innych, pozerstwo, wymądrzanie się. Ludzie mogą łapać się to za jedną sprawę,  to za drugą, trudno jest im skoncentrować się na czymś jednym. Utrata zainteresowania tym, co się robi ostro obniża wydajność pracy. Jeśli myśl przeskoczyła na inny temat, to zmusić ją do powrotu do nieskończonej sprawy jest bardzo trudno. Ludzie mogą czepiać się słów, słyszeć w wypowiedziach innych groźby lub chęć obrażenia i poniżenia. Sami przy tym mogą być złośliwi lub grubiańscy. Często zdarza się też przechwalanie, wyolbrzymianie swoich zasług, a także lekceważące wyrażanie się na temat innych ludzi. Merkury w ruchu wstecznym pozostanie do 05 kwietnia.
Wenus – do 14 stycznia znajduje się w znaku Wodnika i będzie sprzyjać będzie kontaktom z przyjaciółmi, życiu towarzyskiemu, zainteresowaniom kulturalnym i artystycznym. Niewykluczone, że przyjaciele odmiennej płci poczują do siebie coś więcej niż przyjaźń. Jest to dobry czas dla osób twórczych, a jeśli przy tym są oni zakochani, to potrafią stworzyć wielkie dzieła. Przy przejściu Wenus przez ten znak jest możliwość zarobku lub przypływu pieniędzy dzięki współpracy lub poprzez przyjaciół, mecenasów, sponsorów. Może pojawić się nieoczekiwana, ale perspektywiczna propozycja biznesowa. To dobra pora na działalność społeczną. Drugą połowę stycznia i początek lutego (do 08.02) Wenus spędzi w znaku Ryb i skieruje naszą uwagę na życie rodzinne, wzmocni więzy małżeńskie i zapewni dobre relacje między partnerami, pod warunkiem, że będą oni wobec siebie uczciwi, otwarci i szczerzy. Wenus przez cały ten kwartał porusza się w ruchu prostym, a więc nie powinna przysparzać nam specjalnych problemów w podlegających jej dziedzinach, a szczególnie w sferze relacji męsko-damskich. Z kolei dokonując 09 lutego ingresu w znak Barana i znajdując się w tym znaku do 05 marca planeta ta podrzuci nieco więcej żaru i namiętności w relacje miłosne, zaś samotnych zachęci do poszukiwania stałego partnera. Warto z tego skorzystać, gdyż zawarte w tym czasie znajomości faktycznie mogą przekształcić się w trwałe i udane związki. Wchodząc w znak Byka 06 marca i znajdując się w nim do 03 kwietnia pomoże umacniać i utrwalać już istniejące związki miłosne, a także przyniesie wiele okazji do zawarcia nowych znajomości, które pod jej wpływem łatwo mogą przekształcić się w coś głębszego. Będzie to też dobry okres dla spraw finansowych, szczególnie korzystny dla inwestycji i lokat kapitału. Wenus będzie w tym czasie swoim znaku, gdzie działa najsilniej i najkorzystniej, warto więc ten czas dobrze spożytkować. Przez cały ten kwartał planeta porusza się w ruchu prostym, a więc nie powinna przysparzać nam specjalnych problemów w podlegających jej dziedzinach, a szczególnie w sferze relacji męsko-damskich.
Mars – przez cały ten kwartał porusza się przez znak Panny, do 24 stycznia w ruchu prostym, co skoncentruje naszą uwagę na działaniach biznesowych, pracy i aktywności zawodowej, gdzie jednak należy pamiętać, by przesadnie nie ryzykować. Niestety, od 25 stycznia Mars rozpoczyna ruch retrogradacyjny i będzie tak się poruszać aż do 14.kwietnia. Często zapowiada to ryzyko awarii przemysłowych, konflikty i inne nieprzyjemności w środowisku zawodowym, sytuacje zagrożenia, konieczność pracy w nadgodzinach, co wywołuje niezadowolenie pracowników. Niewykluczone napięcie fizyczne i umysłowe, a także choroby zawodowe i urazy. Warto w tym czasie szczególną uwagę poświęcić profilaktyce zdrowia i zadbać o higieniczny tryb życia.
Jowisz – znajduje się w znaku Byka i przez cały ten kwartał porusza się ruchem prostym, co daje możliwość założenia podwalin pod przyszły dobrobyt. Ludzie całkowicie pogrążają się we wszystko, co związane jest z możliwością zarabiania. To dobra pora na lokowanie pieniędzy w nieruchomości, rozpoczynanie lub rozszerzanie biznesu związanego z finansami, budownictwem, drogimi, naturalnymi i dobrej jakości rzeczami, a także na uzyskanie długoterminowych kredytów. Zwiększa się ilość gotówki, papierów wartościowych. Często właśnie teraz wydawane są prawa związane z własnością. Państwo zaczyna poświęcać więcej uwagi kwestiom rozwoju przemysłu, rolnictwa, poszukuje możliwości zapewnienia wzrostu rezerw energetycznych. Jowisz w Byku jest też ogromnym wielbicielem sztuki i smakoszem, dlatego te sfery także nie zostaną pominięte w życiu każdego z nas, ale i w aspekcie państwowym. Na poziomie przeciętnego człowieka działanie Jowisza będzie wyrażać się nie tylko w dążeniu do powiększenia swego bogactwa, ale i w zwiększeniu wydatków na przyjemności, rozrywki, wygodę. Najważniejsze w tym wypadku jest zachowanie równowagi, żeby wydatki nie przekroczyły przychodów. Jest to korzystny kwartał na duże lokaty kapitału i nabywanie drogich rzeczy, operacje giełdowe i finansowe czy zmianę miejsca pracy na bardziej intratną.
Saturn – przez cały ten kwartał przemieszcza się przez znak Wagi. Do 07 lutego przemieszcza się ruchem prostym. Sprzyja to wzmocnieniu stosunków dobrosąsiedzkich, nawiązaniu trwałych związków, poprawie relacji w trwałych związkach. Należy jednak pamiętać, że Saturn w Wadze uwalnia od niepotrzebnych partnerów. W tym czasie weryfikuje się również wiele praw i podejmowane są próby zlikwidowania niesprawiedliwości. Niestety, 08 lutego Saturn rozpoczyna ruch retrogradacyjny, który będzie trwał do 25 czerwca. Nierzadko przynosi to sprzeciw społeczeństwa wobec władzy, kryzys rządowy, zaostrzenie stosunków międzynarodowych, próby rozwiązywania problemów z pozycji siły lub drogą wojny. Nasilają się tendencje opozycyjne, możliwe są próby przewrotów państwowych, przejęcia władzy poprzez spiski, intrygi, sprytne manewry. Często dochodzi do zamachów, głośnych zabójstw, procesów sądowych, konfliktów wojennych. Możliwe jest zrywanie umów, nieprzestrzeganie kontraktów i głośne rozwody znanych ludzi. W życiu zwykłych ludzi wskazana jest szczególna ostrożność w życiu osobistym i unikanie podejrzanych znajomości.

1 komentarz:

Ola pisze...

Pani Alicjo, szalenie ciekawy blog, w jaki sposób można zapisać się na Pani majowe warsztaty z Tarotem? Pozdrawiam serdecznie i ślę wyrazy uznania, nie tylko za interesujące myśli ale także zaangażowanie w pomoc zwierzętom.