O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

czwartek, 1 grudnia 2011

Osobiste magiczne dni

W związku ze sporym zainteresowaniem książką, którą piszę "Magiczne kalednarium" proponuję jeszcze jej fragment odnoszący się do osobistych ważnych dni w życiu każdej osoby.
Osobiste magiczne dni
15.1. Urodziny
Urodziny są naszym osobistym świętem, dlatego powinniśmy je czcić w taki sposób, który sprawia nam najwięcej radości i przyjemności.
1. Rankiem należy obowiązkowo wziąć kąpiel z ziołami oczyszczającymi.
2.W tym dniu należy obowiązkowo spalić woskową świecę w intencji osobistej pomyślności, dobrego zdrowia i bezpieczeństwa, a kiedy będzie się dopalać, zgasić ją dmuchnięciem i wypowiedzieć w myślach życzenie na najbliższy rok.
3. Doskonały dzień na robienie prognoz na najbliższy rok i zaglądanie w najbliższą przyszłość.
4. W tym dniu należy wypić lampkę czerwonego wina i zjeść coś słodkiego.
Tort migdałowy
10 surowych białek
40 dag cukru pudru
40 dag migdałów
sok z 1 cytryny
1 szk. dowolnych konfitur
bita śmietana
Białka ubić razem z cukrem na sztywną pianę, po czym dodać sok z cytryny oraz zmielone migdały. Całość dokładnie wymieszać, po czym ¾ masy przełożyć do formy wyłożonej papierem do pieczenia. Następnie rozsmarować na tym warstwę konfitur i wylać resztę migdałowej masy. Wstawić do piekarnika rozgrzanego do 150 stopni i piec około 1 godziny. Przed podaniem udekorować bitą śmietaną.
5. W tym dniu warto wykonać dowolny indywidualny rytuał oczyszczający i ochronny.
6. Wszelkie indywidualne rytuały wykonane w dniu urodzin mają silniejszy skutek.
7. W tym dniu w żadnym wypadku nie wolno płakać, martwić się czy smucić, bo taki będzie cały rok.
8. Koniecznie w tym dniu należy spotkać się z osobami bliskimi i kochanymi.

15.2. Imieniny
Ten dzień, choć jest to wbrew polskiej tradycji, powinniśmy poświęcić sprawom duchowym i swojemu wnętrzu. Nie wskazane są w tym dniu huczne imprezy, picie alkoholu i wyszukane potrawy. Ten dzień powinniśmy spędzić w ciszy i spokoju.
1. Doskonały dzień na nawiązanie kontaktu z Aniołem Stróżem czy Duchowym Opiekunem (świętym, którego imię nosimy).
2. Dzień, w którym powinniśmy zachować wstrzemięźliwość w jedzeniu i picu.
3. Dobry moment na robienie podsumowań i planów na przyszłość.
4. Najlepiej ten dzień spędzić na modlitwie, medytacji, kontemplacji. To pora wyciszenia i refleksji.
5. Dzień, w którym powinniśmy wybaczyć wszelkie doznane w ciągu roku krzywdy i prosić o wybaczenie tych, których skrzywdziliśmy.
6. Przyjmując w tym dniu prezenty, powinniśmy się pomodlić za tych, którzy nam je podarowali.
7. Dzień, w którym powinniśmy zapalić woskową świecę w intencji swego Anioła Stróża i Duchowego Opiekuna.

15.3. Ślub
1. W żadnym wypadku nie powinniśmy brać ślubu w maju i grudniu. Są to miesiące nie sprzyjające zawieraniu małżeństwa. Natomiast najkorzystniejsze to: styczeń, czerwiec, sierpień, wrzesień i październik
2. Panna młoda musi mieć przy sobie coś nowego, coś pożyczonego i coś niebieskiego (kolor niebieski jest kolorem ochronnym w sferze życia rodzinnego).
3. Panna młoda musi mieć bukiet z żywych kwiatów poświęconych bogini Wenus, np. róże, fiołki, cyklameny, storczyki, jaśmin itp.
4. Panna młoda w dniu ślubu może zobaczyć narzeczonego dopiero przed budynkiem (kościołem, cerkwią, USC itp.), w którym dokona się zawarcie związku.
5. Panna młoda musi mieć welon (woalkę).
6. Wychodząc po ceremonii panna młoda powinna lekko nadepnąć świeżo poślubionego męża. Dzięki temu będzie go trzymała pod pantoflem.
7. Po ceremonii zaślubin w domu weselnym rodzice obojga młodych muszą przywitać ich chlebem, solą i czerwonym winem lub wódką. Młodzi powinni odłamać po kawałku chleba, umoczyć go w soli, zjeść i wypić alkohol, a kieliszki rzucić za siebie tak, by się rozbiły.
8. Pierwszy toast na weselu powinien być wzniesiony za państwa młodych, drugi za ich matki, trzeci za ojców.
9. Pierwszy taniec wykonują solo państwo młodzi, drugi pan młody z matką małżonki, a panna młoda z ojcem męża, trzeci – młodzi ze sobą, a ich rodzice wymieniając się partnerami, tzn. matka panny młodej z ojcem pana młodego, a matka pana młodego z ojcem panny młodej.
10. O północy odbywają się oczepiny. Matka panny młodej zdejmuje jej welon i niegdyś obcinała włosy. Obecnie po zdjęciu welonu panna młoda rzuca bukiet. Druhna, która go złapie, wyjdzie jako następna za mąż.
11. Po oczepinach młodzi udają się na noc poślubną. Goście dalej zostają się bawić.

Brak komentarzy: