O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

piątek, 11 lutego 2011

Rycerz kielichów

Cechy charakteru prezentowane przez rycerza kielichów:
a) w położeniu prostym: praktycyzm, zręczność, pewność siebie, niezawodny instynkt, samodzielność, wytrwałość, bogata wyobraźnia, silna wola, bogate życie wewnętrzne, intuicja, sprawność fizyczna.
b) w położeniu odwróconym: drażliwość, skrytość, mściwość, złośliwość, niedbałość, przekora, popędliwość, brak skrupułów, bezczelność, potrzeba wyżycia się, sarkastyczność, cynizm.
Oznacza też kierowanie się instynktem i intuicją przy rozwiązywaniu problemów, osobę nie okazująca uczuć na zewnątrz, lecz przeżywająca wszystko bardzo mocno, dużą sprawność fizyczna, sukcesy w sporcie, ofertę małżeńska, zainteresowanie sprawami tajemnymi, kryminalnymi, wytrwałość w dążeniu do celu, silną wolę, przypływ twórczej inwencji, chęć odkrywania tego, co jeszcze nie zostało zbadane, silne reakcje emocjonalne, twardy charakter, chęć zaimponowania innym, potrzebę wybicia się, dążenie do sławy i uznania. 

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Pani Alicjo mam pytanie ale nie wiem czy wypada pytać właśnie tutaj na Pani blogu, ale skoro "do odważnych świat należy" wiec może zapytam czy wpływ daty urodzenia ma duży wpływ na cechy charakteru? czy jest to tylko wskazówka do tego jakie cechy charakteru mogą być dominujące?

ps dziwnym trafem rycerz kielichów w chwili kiedy pisze jest odpowiedzią na mój stan ducha.

Alla Chrzanowska pisze...

Wpływ daty urodzenia ma zasadniczy wpływ na nasz charakter, predyspozycje i uzdolnienia. Potwierdza to nie tylko Tarotowy Portret Psychologiczny, ale i każda inna dziedzina ezoteryki, np. astrologia, runy, energie anielskie...