O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

sobota, 4 września 2010

Kapłan

To bardzo bogata w znacznia karta, choć większość tarocistów widzi w niej głownie ojca i sprawy związane z wykstzałceniem, ale ja chcę zwrócić uwagę na inne znaczenie tej karty - na zasady etyczne i moralność człowieka. Kapłan symbolizuje człowieka o jasnych i jednoznacznych zasadach, takiego, który nie tylko ma określone poglądy etyczne, ale i wie, dlaczego ma je takie, a nie inne. Nie znajdziecie w tej karcie (o ile nie jest odwrócona) żadnego fałszu, obłudy i "dostosowywania się do sytuacji", czyli jeśli człowiek jest przeciwko karze śmierci, to niezależnie od aktualnych prądów politycznych czy rodzaju przestępstwa, będzie przeciwko niej, jeśli uważa, że brak lojalności wobec przyjaciela jest podłością, to niezależnie od sytuacji życiowej pozostanie wobec niego lojalny. Kapłan swoim zachowaniem potwierdza wyznawane poglądy. Nie oznacza to, że są one niezmienne, ale zmiany w wyznawanym systemie etycznym dokonują się w Kapłanie nie pod wpływem chwili, koniunktury czy mody, ale na skutek głębokich przemyśleń, rozwoju osobowości i świadomie podjętej decyzji o ich zmianie. Osoba z silnie wyrażonym Kapłanem nie potrafi kłamać, oszukiwać i mataczyć. Odwrotnie, jest uczciwa do bólu, czasami wręcz szkodząc tym sobie, czy narażając się na pogardliwe komentarze, ale jeśli coś zaczyna się dziać nie tak w jej otoczeniu, to wszyscy ją proszą o pomoc, jakby podświadomie uznając autorytet, zdolność do prawidłowego osądu sytuacji i pełny obiektywizm takiego człowieka. 

2 komentarze:

Ala pisze...

Witaj Alu!
Właśnie skończyłam kilkugodzinne głowienie się nad portretami i zajrzałam na Twojego bloga, pełna nadziei, że znajdę tu wyjaśnienie moich rozlicznych wątpliwości w tym temacie.
I nie zawiodłam się.
Chcę się tylko upewnić czy dobrze zrozumiałam, to co napisałaś.
Odnośnie Cesarza - czy kiedy jest na 4 pozycji w portrecie - to można przypuszczać, że ta osoba nie chce lub nie potrafi ponosić odpowiedzialności za to co robi? I czy Kapłana na pozycjach od 1 do 3
należy interpretować tylko jako okres w życiu poświęcony zdobywaniu wiedzy na wyższym poziomie, czy można uznać, że jest to czas kierowania się własnymi, niezłomnymi zasadami, uczciwością, itd.
Serdecznie pozdrawiam!
Ala

Anonimowy pisze...

Droga Pani Alicjo
Czy bierze Pani pod uwagę także stworzenie analogicznego bloga odnośnie run? Jestem zachwycona Pani interpretacją tarota, a ponieważ mojemu sercu bliższe są runy- ośmielam się zapytać, czy jest szansa na taki blog o tematyce runicznej? Przesyłam dużo ciepła i pozdrawiam serdecznie.