O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

poniedziałek, 6 września 2010

Odpowiedzi na pytania

Pani Ala pyta: "Odnośnie Cesarza - czy kiedy jest na 4 pozycji w portrecie - to można przypuszczać, że ta osoba nie chce lub nie potrafi ponosić odpowiedzialności za to co robi? I czy Kapłana na pozycjach od 1 do 3 należy interpretować tylko jako okres w życiu poświęcony zdobywaniu wiedzy na wyższym poziomie, czy można uznać, że jest to czas kierowania się własnymi, niezłomnymi zasadami, uczciwością, itd."
Pani Alu odnośnie Cesarza, owszem można tak traktować go, jeśli leży na 4. pozycji w Portrecie, ale musimy też uwzględniać jakie karty na niego wpływają. Szczególnie często tak się dzieje, jeśli na 5. pozycji znajduje się Głupiec,
Natomiast odnośnie Kapłana na pozycjach 1-3, to tu już nie jest tak prosto. Na pozycji 1 raczej mów o silnych wpływach ojca (lub innego mężyczyzny z dużym autorytetem, np. nauczyciela, księdza) na daną osobę w dzieciństwie, na 2 pozycji będzie mówić i o kształceniu się i o wypracowywaniu własnych zasad i wartości etycznych, zaś na 3. pozycji wskaże, że człowiek stał się autorytetem dla innych. Więcej szczegółów podadzą karty sąsiednie. To tak w skrócie.
Z kolei Anonimowy pyta: "Jestem zachwycona Pani interpretacją tarota, a ponieważ mojemu sercu bliższe są runy- ośmielam się zapytać, czy jest szansa na taki blog o tematyce runicznej?"
Nie widzę sensu w mnożeniu blogów. Prawdę mówiąc już i ten zajmuje mi sporo czasu. Pisałam już tu o runach i na pewno jeszcze będę pisać. Gdyby Pani określiła, co Panią w runach interesuje najbardziej, to chętnie się do tego odniosę i podzielę swoją wiedzą.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Pani Alicjo
Jeśli można to również zadam pytanie :). Jeżeli mężczyzna ma w Portrecie silne męskie karty i nie występują one na problematycznych pozycjach, a postrzega siebie jako np. Kapłankę, to jak to należy interpretować? Będę wdzieczna, jeśli zechce Pani coś napisać na ten temat.
Pozdrawiam serdecznie.
Gosia

Alla Chrzanowska pisze...

Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie, albowiem nie wiem, co oznaczają silne męskie karty, jakie one są, ile ich jest i co na nie wpływa. Nie sposóbz zrobić prawidłowej interpretacji Portretu, bez tej wiedzy

Anonimowy pisze...

Pani Alicjo
Absolutnie nie chciałabym zajmować Pani czasu i zawracać głowy pytaniami.Po zastanowieniu doszłam do wniosku, że mężczyzna mający w Portrecie: 1.IV, 2.IV, 3.XXII, 4. VIII, 5.IV, 6. XII, może postrzegać siebie jako człowieka, który jest wrażliwy, empatyczny, lubi zwierzęta. Jeśli w jego portrecie jest Cesarz x 3, to chyba nie będzie widział u siebie "niemęskości" w charakterze z powodu Kapłanki na pozycji 13? Z góry przepraszam, jeśli mój tok myślenia jest błędny lub zagmatwany.
Pozdrawiam
Gosia

Alla Chrzanowska pisze...

Pani Gosiu!
To, jaki człowiek jest, a to, co o sobie myśli, to dwie różne sprawy. Mając na 13. pozycji Kapłankę, mężczyzna z 3 Cesarzami w życiu o sobie nie pomyśli, że jest "niemęski". Owszem, może uważać, że jest opiekuńczy, potrafi troszczyć się o innych, lubi zwierzęta lub sport związany z przyrodą (np. jazdę na nartach, jazdę konną lub coś w tym duchu)