O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

środa, 15 września 2010

Wieloznaczność kart po raz drugi

Największym utrudnieniem w pracy z Tarotem jest wieloznaczność kart, dlatego po raz drugi powracam do tego tematu. Pracując z kartami musimy pamiętać, że Tarot ma kilka poziomów, z których prognostyczny (popularnie - wróżbiarski) jest najniższym i najbardziej prymitywnym. A oto one wszystkie:
1. Prognostyczny
2. Psychologiczny
3. Karmiczny
4. Filozoficzno-światopoglądowy
5. Hermetyczny
6. Ezoteryczny
7. Mistyczny
Znaczenie kart zmienia się w zależności od tego, na jakim poziomie pracujemy czy to z Klientem, czy to ze sobą. Oczywiście trudno tutaj opisać choćby jedną kartę z tego punktu widzenia. Takie rzeczy robię na kursach, ale warto o tym pamiętać i korzystając z intuicji, rozróżniać znaczenie w zależności od określonego poziomu.
Kilka osób pytało mnie z jaką talią pracuję najchętniej. Odpowiedź nie jest tu prosta, ponieważ pracowałam z ponad 200 taliami Tarota. Mogę jednak doradzić dla początkujących tarocistów i do pracy z Klientem  talię Primavera: http://www.as2.pl/primavera-tarot-p-46.html
zaś dla zaawansowanych Pań: http://www.as2.pl/pagan-tarot-p-45.html

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Pagan Tarot ma coś w sobie ;)W grudniu zeszłego roku zastanawiałam się nad kupnem ale wybrałam 78 drzwi i w sumie jestem bardzo zadowolona.Ale zastanawiam się jeszcze nad tą talią;)jest bardzo współczesna niektóre karty są bardzo czytelne i jasne a innych nie mogę rozgryźć np.2 monet-nijak nie mogę jej rozgryźć.