O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

środa, 24 listopada 2010

Ehwaz

Dziś przyszła kolej na runę ehwaz:


Ehwaz najczęściej bywa stosowana po to, by osiągnąć równowagę i harmonię w tych sferach życia, w których została ona zaburzona. Poza tym wzmacnia więzy przyjaźni i pozytywne relacje w partnerstwie. Nie bez znaczenia jest fakt, iż korzystnie zmienia bieżącą sytuację, a w razie trudności pomaga wyjść z zaklętego kręgu niemożności, a przy tym pozwala wykazać się inicjatywą. Jej działanie na relacje między ludzkie jest wyjątkowo silne i korzystne, gdyż wspomaga wierność, zaufanie i lojalność, usprawnia pracę w zespole (grupie, rodzinie), chroni przed wrogim działaniem i przyspiesza wprowadzanie zmian. Do jej tradycyjnych zastosowań należy ochrona podczas podróży szczególnie w interesach, jak też podczas wyjazdów zagranicznych. W takim przypadku najlepiej mieć przy sobie tę runę narysowaną lub wypaloną na drewnie, bądź też zaopatrzyć się w figurkę konia i na niej narysować ehwaz. Natomiast w celu poprawy relacji partnerskich ofiarowuje się prezent z narysowaną na nim runą bądź też kupuje się kwiaty i czerwone lekkie wino. Na płatkach kwiatów rysuje się 7 run (po jednej na płatku) kolorem szmaragdowym, zaś wino nalewa się do kielichów (niekonieczne wszystko) i na jego powierzchni w obu naczyniach rysuje się serdecznym palcem ehwaz. Kwiaty wręcza się partnerowi, a wino wypija się razem tak, jak przy bruderszafcie. Trzeba jednak tylko pamiętać, że poprawa relacji między partnerami będzie trwać tak długo, jak długo będą oni świadomi wspólnego celu i ukierunkowani na wspólne dążenia. No i warto pamiętać, że jeśli danych ludzi nie łączy prawdziwe uczucie, to ehwaz potrafi zadziałać odwrotnie – doprowadzić do całkowitego rozpadu związku. Ehwaz używa się też do połączenia teorii z praktyką. Rysuje się ją wtedy na papierze kolorem szmaragdowym i umieszcza w miejscu pracy.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Pani Alu.
Potrzebuję wzbudzić w pracownikach poczucie współopdpowiedzialności za wspólne cele zawodowe. Czy Ehwaz jest odpowiednią runą?
Pozdrawiam, Galadea.

Alla Chrzanowska pisze...

Jak najbardziej, chociaż wzmocniłabym ją runą wunjo