O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

środa, 10 listopada 2010

Niuanse Indywidualnego Portretu

W swojej książce opisałam 17 pozycji z Portretu, ale niestety, nie dało się opisać ich wszystkich, których w sumie, jak na razie jest 45. Części nie dało się opisać z powodu ich złożoności podczas obliczania i interpretacji, tak jest z pozycją 16, czyli punktem zapętlenia się, w skład której wchodzi aż 4 karty, a która wyjaśnia, z jaką sferą, dziedziną życia człowiek będzie się zmagać przez całe życie, w jakim obszarze będzie miał skłonność do powtarzania tych samych błędów i co zrobić, aby przerwać ten "zaklęty krąg". Oto Portret Jana Pawła II:
                               1                              2                         3      /
                           XVIII                           V                      XII      /    7
                                             4                             5                 /   XIII
                                             I                           XVII            /
                                                               6                         /                        12
                                                           XVIII                    /                         XIV
                     ________________________________/
                                                             8
                                                             I
Jego kartą zapętlenia się, kartą na pozycji 16. jest Cesarz. Mówi ona o tym, że w życiu Jego Świątobliwości na różnych poziomach, powtarzały się sprawy związane z ojcostwem (nie został ojcem biologicznym, więc stał się Ojcem Narodów) i praca, którą wykonywał do końca swego pracowitego życia.
Inną pozycją trudną do opisania jest karta na pozycji 21., która określa główny motyw życia człowieka, to, co można nazwać kwintesencją jego życia. W przypadku Jana Pawła II jest nią karta XIII i chyba nikt nie wątpi, że kwintesenscją życia tego niezwykłego człowieka była transformacja, dokonywanie zmian.
Chcę też przypomnieć, że Tarotowy Portret Psychologiczny można robić nie tylko z Wielkich, ale i z Małych Arkanów. Są to jednak informacje możliwe do przekazania jedynie w relacji bezpośredniej nauczyciel - uczeń i tematy te nie są możliwe do przekazania w książkach. Dlatego osoby zainteresowane zapraszam na kursy. Najbliższy na ten temat odbędzie się 27-28.11.10 Wasilkowie pod Białymstokiem. Więcej informacji można znaleźć tu:http://www.as2.pl/tarot-niuanse-portretu-indywidualnego-n-195.html?newsPath=27

Brak komentarzy: