O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

poniedziałek, 15 listopada 2010

Eisaz

Dziś pora na kolejną runę - eisaz. Oto ona:


Jest to runa, która tworzy strukturę, spowalnia ruch, pozwala poczuć to, co normalnie umyka uwadze. Słowo eisaz oznacza lód, a ten jak wiadomo zamraża wszystko, w czym nie ma iskry życia. W związku z tym uwalnia ona od codziennych nużących problemów, a wzmacnia najważniejsze sprawy. Dlatego stosuje się ją do zatrzymania działań, jeśli potrzebujemy czasu do namysłu, analizy sytuacji, spojrzenia na daną sprawę z dystansu. Eisaz „zamrozi” sytuację, wprowadzi stabilizację, zachowa status quo i da nam czas na odpoczynek i zebranie sił przed nowym etapem działania. Jeśli jesteśmy z jakieś sfery zadowoleni i nie chcemy w niej niczego zmieniać, użyjmy runę eisaz, która zapewni trwanie tej sytuacji przez bardzo długi okres.
Na planie psychologicznym runa ta zapewnia wzrost możliwości intelektualnych, daje czas na refleksję i zastanowienie się nad istniejącą sytuacją. Eisaz pomaga wyciszyć się i wejść w stan medytacji czy kontemplacji, a także ułatwia koncentrację uwagi. Poza tym wzmacnia siłę woli, usuwa niepokój wewnętrzny i pomaga osiągnąć stabilizację emocjonalną. Runa ta „zamraża” chwilowe emocje, co ułatwia chłodne spojrzenie na to, co wzburzyło daną osobę, a to z kolei pozwala sprawdzić prawdziwość swoich uczuć. Jest niezastąpiona, gdy chcemy zachować dystans do problemów.

Brak komentarzy: