O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

poniedziałek, 4 października 2010

Prognoza astrologiczna - IV kwartał 2010

Zaczął się nowy miesiąc, więc zgodnie z obietnicą zamieszczam prognozę astrologiczną, tym razem do końca roku.

Merkury – do 3 października wędruje po znaku Panny ruchem prostym i ten czas warto wykorzystać na wszelkie działania zawodowe związane z kontaktami międzyludzkimi, na zawieranie umów i kontraktów, rozwijanie i rozszerzanie działalności biznesowej, zakładanie lokat i dokonywanie inwestycji. Warto też w tym czasie zadbać o zdrowie i kondycję fizyczną organizmu. 4 października wchodzi do znaku Wagi, by przebywać w nim do 21 i wspierać sprawy partnerskie w każdym znaczeniu tego słowa, a więc i miłosne, i związane z biznesem. Razem ze Słońcem szczególnie sprzyjają zawieraniu umów, kontraktów, spółek i małżeństw. To dobra pora na prowadzenie rozmów, pertraktacji, ale również na podejmowanie nauki i zdawanie egzaminów. Obie te planety będąc w Wadze mocno wspierają wszystkich ludzi pióra. Natomiast 21 października Merkury wchodzi (prawie razem ze Słońcem) do Skorpiona koncentrując naszą uwagę na sprawach finansowych i światopoglądowych wzmacniając w tym zakresie wpływ naszej gwiazdy. W Skorpionie Merkury przebywa do 9 listopada, by w tym dniu wejść do Strzelca zachęcając do podjęcia nauki języka obcego, kontaktów z dalszymi krewnymi i znajomymi z zagranicy. A także do zajęcia się sprawami zawodowymi, gdyż teraz łatwiej o podwyżkę, a nawet awans. Merkury w Strzelcu będzie do 2 grudnia, by w tym dniu wejść do Koziorożca i przesunąć naszą uwagę na sprawy kariery, spraw materialnych i finansowych. Jego działanie w tej sferze będzie korzystne aż do 11 grudnia. Potem niestety się zmieni na niekorzystne z tego powodu, że Merkury zacznie poruszać się w ruchu retrogradacyjnym, by wrócić 19 grudnia do znaku Strzelca i pozostać w nim do końca roku, co zaszkodzi powyższym sprawom, dlatego należy do końca grudnia zachowywać dużą ostrożność tak w sprawach finansowych, jak i w kontaktach międzyludzkich. Do ruchu prostego Merkury powróci w Sylwestra.
Wenus – aż do 9 listopada Wenus będzie znajdować się w znaku Skorpiona, przy czym do 9 października poruszać się będzie ruchem prostym ponownie kierując swoje oddziaływanie na sprawy światopoglądowe, a nawet filozoficzne rozważania o sensie istnienia, życiu i śmierci, systemie wartości itp. Choć nie jest toteż  najgorszy moment na załatwianie spraw kredytowych, zabieganie o pożyczkę i wykorzystanie „cudzych” pieniędzy na rozwój własnego biznesu. Natomiast od 9 października zmieni ruch na retrogradacyjny i przynosząc w tych sferach problemy i komplikacje. W ruchu wstecznym będzie aż do 19 listopada, przy czym wędrując do tyłu 9 listopada wejdzie do znaku Wagi, mocno komplikując sprawy partnerskie, miłosne i wszelkie związane ze współpracą bądź współautorstwem. Jest to bardzo niekorzystny moment na zaręczyny, ślub lub zawieranie spółek. Od 9 listopada Wenus podejmie ruch prosty wędrując do 1 grudnia przez znak Wagi i pozytywnie oddziaływując na powyższe sfery, zaś 1 grudnia ponownie wejdzie do znaku Skorpiona, gdzie pozostanie do końca roku, ponownie koncentrując naszą uwagę na sprawach światopoglądowych, wyznawanym systemie wartości itp.
Mars – pobyt Marsa w znaku Skorpiona, w którym ta planeta będzie do 28 października sprzyja wszelkim działaniom i aktywności fizycznej, z tym, że warto pamiętać, iż ostre energie Skorpiona mogą dodatkowo wzmocnić właściwą Marsowi skłonność do ryzyka i agresji, rozwiązań siłowych i stawiania wszystkiego na jedną kartę. Jeśli nie chcemy niepotrzebnych kłopotów, powinniśmy postawić na opanowanie i autokontrolę. 28 października Mars wejdzie do znaku Strzelca, gdzie będzie przebywać do 8 grudnia, zachęcając do wyjazdów, podróży, wszelkiego rodzaju przemieszczania się i kontaktów z zagranicą, ludźmi innej narodowości bądź wyznania. Będzie to dobry okres dla ludzi aktywnych, przedsiębiorczych, nie bojących się wykazać inicjatywą. Dobrze ukierunkowana energia powinna przynieść konkretne efekty jeszcze w tym roku, zaraz po 8 grudnia, kiedy to Mars wejdzie do znaku Koziorożca, sprzyjając sprawom materialnym, awansowi zawodowemu, obejmowaniu wyższych stanowisk czy zakładaniu albo rozszerzaniu biznesu. Najważniejsze, że planeta ta przez cały ten kwartał (i nieco dłużej) poruszać się będzie w ruchu prostym.
Jowisz – niestety, 24 lipca ta życzliwa ludziom planeta porusza się ruchem wstecznym, w związku z którym wróciła do znaku Ryb, co spowodowało zahamowanie prowadzonych spraw, przyniosło powrót nie zakończonych kwestii z przeszłości, utrudnienia w kontaktach z obcokrajowcami i kłopoty podczas pobytu za granicą. Ruchem wstecznym Jowisz będzie się posuwał aż do 19 listopada, co znacząco spowolniło rozwój wielu spraw, które znów przyspieszą po tej dacie. Jowisz co prawda do końca roku będzie przebywał w znaku Ryb, ale już sam fakt, że wejdzie w ruch prosty jest dobrym prognostykiem. Znajdując się w tym znaku nasila intuicję, wrażliwość, współczucie, zwiększa zdolności paranormalne, zainteresowanie astrologią, ezoteryką i parapsychologią. Znajdując się w ruchu prostym będzie korzystnie wpływał na psychikę, choć w przypadku osób z jej zaburzeniami może je nasilić! Przyniesie wzrost altruizmu, zainteresowania bliskimi, chęć okazania pomocy czy wręcz skłoni do działalności charytatywnej. Warto jednak pamiętać, że przebywając w Rybach Jowisz może skłaniać do przesady w jedzeniu i piciu. Aby nie spowodowało to problemów zdrowotnych i innych, należy zachować umiar i rozsądek w tym zakresie.
Saturn – przez cały ten kwartał znajduje się w ruchu prostym i w znaku Wagi, kierując naszą uwagę na sprawy partnerskie w każdym aspekcie tego słowa, a więc zarówno na związki miłosne i małżeńskie, jak i na sprawy spółek, współpracy czy współautorstwa. W znaku tym będzie przebywać jeszcze długo po zakończeniu tego kwartału, więc sprawy te również pozostaną aktualne przez dłuższy czas. Na szczęście przez najbliższe trzy miesiące będzie poruszać się ruchem prostym. Saturn to surowa i zasadnicza planeta, więc wszelkie zdrady, skoki w bok i nieuczciwości wobec partnera zostaną teraz bardzo szybko ujawnione, dlatego jeśli nie chcemy rozpadu naszych związków, powinniśmy takich zachowań unikać za każdą cenę. Również we wszelkiego rodzaju spółkach należy zachować bezwzględną uczciwość i dokładność w rozliczeniach finansowych, bo oszustwa dość szybko zostaną ujawnione.
Wyższe planety – Uran w ruchu retrogradacyjnym jest w znaku Ryb, wywołując spadek poziomu energii, pogorszenie samopoczucia psychicznego, ataki melancholii i apatii oraz zwątpienie w sens tego, co się robi. Taki jego negatywny wpływ będzie odczuwalny nie tylko do 7 grudnia, kiedy to ta niespokojna planeta podejmie ruch prosty. Na pewno poprawa samopoczucia będzie zauważalna, ale prawdziwie korzystny wpływ Uran zacznie wywierać, kiedy wróci do znaku Barana. Neptun do 8 listopada również jest w ruchu retrogradacyjnym w Wodniku i może negatywnie odbijać się na relacjach z przyjaciółmi oraz wciągnąć w świat iluzji, miraży i samooszukiwania się. Na szczęście od 8 listopada rozpocznie ruch prosty, co wpłynie korzystnie na nasze samopoczucie, relacje z przyjaciółmi, a osoby twórcze i artyści mogą odczuć przypływ natchnienia. Pluton 15 września zakończy ruch retrogradacyjny i ruszy w prostą przez znak Koziorożca, co zaowocuje wzrostem energii, wiary we własne możliwości i siły wewnętrznej oraz możliwością sterowania procesami podległymi Plutonowi.

PS. Oczywiście Pani Małgosia ma rację. Połączenie kart Słońce (XIX) i Świat (XXI) oznacza dzień!

Brak komentarzy: