O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

wtorek, 19 października 2010

Tarotowy Portret Psychologiczny

Dziś odbieramy z druku moją nową książkę - "Tarotowy Portret Psychologiczny". Oczywiście nie ma mozliwości, by zamieścić w jednej książeczce wszytskie informacje na temat Portretu. Jak obilczyłam, trzeba byłoby na to 7 grubych tomów. Jednak są tam niezbędne, podstawowe informacje pozwalające pracować z tą metodą. Książkę można kupić tu: http://www.as2.pl/admin/categories.php?cPath=28_51&pID=2425&osCAdminID=ba3513f6d77ebaa5196acfec68939a0f

A dla zachęty kilka stron z książki:
Znaczenie poszczególnych kart na pozycji 13:
Głupiec (XXII) – człowiek postrzega siebie jako osobę radosną, wesołą, spontaniczną, otwartą, ciekawą świata i ludzi, zainteresowaną tym, co  nowe i nieznane, choć czasami uważa, że jest niestały, naiwny, trudno doprowadzić mu rozpoczęte sprawy do końca, być konsekwentnym i ma tendencję do skakania z kwiatka na kwiatek.
Mag (I) – właściciel tej karty na 13. pozycji ocenia siebie jako człowieka komunikatywnego, łatwo nawiązującego kontakty, umiejącego sprawnie wypowiadać się w mowie i piśmie oraz harmonijnie wpisującego się w otoczenie, choć może uważać, że jest nadmiernie gadatliwy, zbyt towarzyski i nieco zbyt ufny.
Kapłanka (II) – taka osoba uważa się za jednostkę wrażliwą, troskliwą, opiekuńczą, kochającą przyrodę, posiadającą dużą intuicję i bogate życie wewnętrzne, dyskretną i godną zaufania, choć podchodząc do siebie krytycznie, może uznać, iż jest zbyt tajemnicza, skryta, a w związku z tym ma utrudnione kontakty z innymi ludźmi.
Cesarzowa (III) – człowiek postrzega siebie jako osobę atrakcyjną zewnętrznie, ładną, interesującą, o niekłamanym uroku osobistym, dobrym guście, wysokim poziomie poczucia estetyki, a przy tym gospodarną, elegancką i zadbaną, chociaż czasami ma co do tego wątpliwości i oskarża siebie o próżność i zbyt wysokie mniemanie o sobie.
Cesarz (IV) – właściciel tej karty na 13. pozycji uważa siebie za osobę pracowitą, kompetentną, energiczną, zawsze gotową do działania i przyjęcia na siebie odpowiedzialności za to co robi, choć może uważać, że jest przesadnie wymagający w stosunku do siebie i innych, a także obawiać się, iż może nadużywać władzy.
Kapłan (V) – taka osoba uważa się za człowieka inteligentnego, posiadającego dużą wiedzę, poważnego czy wręcz surowego, o wysokim poziomie moralnym, głębokiej religijności i zdrowym systemie etycznym, chociaż czasami może uważać, że jest zbyt oschły, bardzo wymagający w stosunku do innych i zbyt zasadniczo podchodzącym do wielu spraw.
Kochankowie (VI) – ten człowiek ocenia siebie jako osobę zdolną do głębokiej miłości, kochającą wszystkich i wszystko, a także umiejącą błyskawicznie podejmować decyzje i dokonywać mądrych wyborów, choć w chwilach krytycznej samooceny może uważać, że jest nadmiernie uczuciowy i zbyt pochopny w swoich decyzjach.
Rydwan (VII) – właściciel tej karty na 13. pozycji postrzega siebie jako osobę dynamiczną, ruchliwą, uwielbiającą podróże i wszelkiego rodzaju przemieszczanie się, a także umiejącą robić karierę i osiągać sukcesy, chociaż może też czasami uważać, że kładzie przesadny nacisk na sprawy zawodowe, a dążenie do zdobycia uznania przesłania mu życie osobiste.
Sprawiedliwość (VIII) – taka osoba sądzi, iż jest ze swojej natury sprawiedliwa, zawsze przestrzega prawa, dobrze zna obowiązujące normy społeczne i bez trudu osiąga harmonię wewnętrzną, choć czasami ma wątpliwości, czy ślepe przestrzeganie przepisów faktycznie jest tak dobre lub czy faktycznie jest tak prawa, jakby chciała.
Eremita (IX) – taka jednostka ocenia siebie jako człowieka poważnego, o bogatym doświadczeniu życiowym, mądrego, umiejącego dawać dobre rady i pewnie kroczącego po wybranej drodze życia, choć w chwilach krytycznej samooceny może sądzić, że jest mało atrakcyjna, nieco zbyt oschła i mająca staroświeckie poglądy.

Brak komentarzy: