O mnie

Moje zdjęcie
A co tu pisać? Ci co mnie znają, to mnie znają. A Ci co nie znają, to i tak z tego wpisu niczego się nie dowiedzą. Uwaga! Nie udzielam na blogu żadnych porad!!!

piątek, 15 października 2010

Równowaga

Dziś przyszła kolej na kartę z numerem XIV, która równie często bywa nazywana Równowaga, jak i Umiarkowanie. Osobiście wolę tę pierwszą nazwę, gdyż lepiej oddaje głębsze znaczenia tej karty. Te które odnoszą się do stanów wewnętrznych człowieka. Oto przeszliśmy w poprzedniej karcie Śmierć transformację i teraz nadszedł czas na uporządkowanie swego świata wewnętrznego, na odzyskanie równowagi zarówno w kontekście przeżyć wewnętrznych, jak i swoich relacji ze światem zewnętrznym. Równowaga zachęca nas do zachowania odpowiedniego dystansu do tego, co dzieje się wokół, do pojawiających się problemów, kłopotów, do zalewającego nas potoku najczęściej niczemu nie służących informacji. No bo cóż mnie może obchodzić, że jakaś aktorka zerwała z partnerem, czy z tego powodu zmieni się moje życie? Albo czy jeśli o tym będę wiedziała zmieni się w jakiś sposób jej życie? Nie pozwólmy na to, by nasze życie było "zamiast". Zamiast własnych przeżyć i emocji, zaczynamy żyć cudzymi przeżyciami i emocjami. To przed tym ostrzega nas karta Równowaga, skłaniając do zachowania zdrowych proporcji między naszym wnętrzem, a otaczającym światem.
Przyjrzyjcie się tej karcie z talii Tarota Medytacyjnego i spróbujcie odnaleźć dzięki niej swoją własną, indywidualną równowagę:

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Pani Alicjo!
Po wczorajszym trudnym poniedziałku dzisiaj rano super niespodzianka - książka o Portrecie :) :) :) :) :).
Pozdrawiam, miłego dnia!
Gosia